5 Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie

 

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Szczecinie kolejna, już piąta edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Dla gospodarki morskiej to najważniejsze wydarzenie o międzynarodowym znaczeniu. W tegorocznej edycji oprócz żeglugi śródlądowej równie ważnym tematem będzie szeroko rozumiana edukacja morska na szczeblu szkolnictwa wyższego, średniego oraz zawodowego. Kongres staje się istotnym elementem procesu odbudowy przemysłu stoczniowego, żeglugi morskiej i śródlądowej oraz rybołówstwa.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem Kongresu, listą prelegentów oraz wydarzeń towarzyszących:

Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie doczekał się już czterech edycji. W tym czasie w stolicy Pomorza Zachodniego spotkali się i dyskutowali przedstawiciele świata polityki, przemysłu oraz nauki. Od podstaw została zbudowana platforma dla międzynarodowej współpracy branży morskiej i forum do dyskusji dla szeroko pojętej gospodarki morskiej.

Idea Kongresu jaka zrodziła się wśród jego pomysłodawców zakładała umożliwienie spotkania w jednym miejscu europejskich specjalistów, zorganizowanie prelekcji praktyków, na co dzień działających w branży, dobieranie tematyki kolejnych Kongresów wspólnie z reprezentantami branży, którzy najlepiej znają jej wyzwania i potrzeby. Cele jakie postawiła przed sobą organizując Kongres, Polska Żegluga Morska oraz Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie to budowa platformy dla międzynarodowej współpracy branży morskiej, budowa forum do dyskusji dla gospodarki morskiej a także rozwiązywanie problemów wspólnych dla całej branży.

Co roku w czerwcu zamieniamy stolicę Pomorza Zachodniego w morską stolicę Europy. Kongres Morski na stałe wpisał się również w kalendarz wydarzeń branży morskiej w Polsce.

Podczas 5. edycji Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Szczecinie pragniemy rozwijać dotychczas przyjętą formułę. W czasie debat, prezentacji i dyskusji poruszane zostaną najistotniejsze problemy branży. Wierzymy, że Kongres stanie się ważnym elementem procesu odbudowy przemysłu stoczniowego, żeglugi morskiej i śródlądowej. Będzie miał też swój wkład w rozwój morskiego szkolnictwa wyższego, średniego i zawodowego.

2017/06/08
© Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt: biuro (at) som.szczecin.pl, ul. Kilińskiego 3, 71-414 Szczecin
Województwo Zachodniopomorskie Gmina Miasto Szczecin Gmina Dobra Gmina Goleniów Gmina Gryfino Gmina Kobylanka Gmina Kołbaskowo Gmina Nowe Warpno Powiat Police Miasto Police Gmina Stare Czarnowo Gmina Stargard Szczeciński Miasto Stargard Szczeciński Gmina Stepnica Miasto Świnoujście