Na terenie SOM powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej

 

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę dawnego zajazdu Szmaragd. Po przebudowie obiekt będzie pełnił funkcję Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Termin nadsyłania ofert mija 21 listopada br.

Podstawowym celem inwestycji jest utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Szmaragdowe - Zdroje" w Szczecinie, którego zadaniem będzie realizacja zadań z zakresu edukacji ekologicznej, w tym w szczególności ukierunkowanej na propagowanie idei bioróżnorodności. 

W ramach inwestycji planuje się utworzenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego - w obiekcie jednorazowo będzie mogło przebywać jednocześnie 38-40 osób. Baza noclegowa schroniska to pokoje 2, 4 i 6 osobowe z łazienkami zlokalizowane na I piętrze.

Na parterze znajdzie się pokój z łazienką oraz WC ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Całoroczne schronisko będzie posiadało również kuchnię samoobsługową z miejscami do spożywania posiłków, świetlicę z jadalnią, pomieszczenie do suszenia odzieży, pomieszczenie administracji oraz magazyn gospodarczy.

Na parterze w części przyległej do wielofunkcyjnych sal ekspozycyjnych z tarasem znajdą się pomieszczenia małej gastronomi z możliwością bezpośredniego wydawania gotowych posiłków i napojów. Planowana jest również zmiana zagospodarowania terenu w zakresie edukacji ekologicznej na przyległym do budynku obszarze.

Zagospodarowanie terenu poprzez dodatkowe elementy infrastruktury ma umożliwić zorganizowanie imprez masowych w zakresie edukacji ekologicznej.

Budynek główny oraz przyległy teren zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Termin wykonania całości przedmiotu umowy: do 600 dni kalendarzowych liczonych od dnia podpisania umowy.


Szczegóły dot. przetargu:

http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11710.asp?soid=7C82DBAAEE194359B41BA5E3E28BA9A5

 

Źródło: szczecin.eu

2017/11/03
© Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt: biuro (at) som.szczecin.pl, ul. Kilińskiego 3, 71-414 Szczecin
Województwo Zachodniopomorskie Gmina Miasto Szczecin Gmina Dobra Gmina Goleniów Gmina Gryfino Gmina Kobylanka Gmina Kołbaskowo Gmina Nowe Warpno Powiat Police Miasto Police Gmina Stare Czarnowo Gmina Stargard Szczeciński Miasto Stargard Szczeciński Gmina Stepnica Miasto Świnoujście