Szczecin - pierwsza w kraju Mobilna Karta Miejska

 

Mieszkańcy Szczecina wyposażeni w urządzenia z systemem Android mogą już pobierać aplikację, dzięki której skorzystają z Mobilnej Karty Miejskiej.

Szczecin wprowadza nową usługę dla mieszkańców i turystów. Będzie to pierwsza w Polsce Mobilna Karta Miejska. To narzędzie, dzięki któremu użytkownicy już teraz mogą skorzystać z pełnej oferty biletowej ZDiTM, mogą też liczyć na przesyłane za jej pośrednictwem powiadomienia dotyczące taryfy czy utrudnień w ruchu. 

- W 2016 Szczecin był trzecim miastem w Polsce pod względem ilości pobrań biletu mobilnego. W pierwszym kwartale 2017 jest drugi, ustępując tylko Warszawie. Zanim podjęliśmy decyzję o stworzeniu mobilnej karty, przyglądaliśmy się wnikliwie różnym systemom dystrybucji biletów w Polsce – mówi Anna Małolepsza, kierowniczka Działu Taryfowo Biletowego w ZDiTM.

Na razie Mobilna Karta Miejska jest wyłącznie narzędziem sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, ale docelowo jej atutem będzie skupienie w jednym miejscu wszystkich instytucji miejskich.

W fazie wdrażania jest m.in. bilet wjazdu na Cmentarz Centralny, wstępu na Arkonkę (zarówno zimą jak i latem), bilety kolejowe, informacje i aktualności z miasta, Strefa Płatnego Parkowania, Rower Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, bilety do teatru, muzeum itp. W drugiej połowie roku ma być przygotowany przewodnik dla turystów. Aplikacja poza sprzedażą wejściówek ma także informować m.in. o aktualnie wolnych miejscach np. na basenie.

W lipcu aplikacja ma być dostępna także dla korzystających z telefonów z systemami iOS i Windows Phone. Już od 7 czerwca załącznik do aplikacji będzie dostępny na stronie ZDiTM.  

Aplikacje na urządzenia z androidem można pobrać pod tym adresem.

 

Źródło: szczecin.naszemiasto.pl

2017/06/07
© Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt: biuro (at) som.szczecin.pl, ul. Kilińskiego 3, 71-414 Szczecin
Województwo Zachodniopomorskie Gmina Miasto Szczecin Gmina Dobra Gmina Goleniów Gmina Gryfino Gmina Kobylanka Gmina Kołbaskowo Gmina Nowe Warpno Powiat Police Miasto Police Gmina Stare Czarnowo Gmina Stargard Szczeciński Miasto Stargard Szczeciński Gmina Stepnica Miasto Świnoujście