Konkurs na „Najlepszą pracę dyplomową tematycznie związaną z Województwem Zachodniopomorskim”.

Ambitne, odważne, wpisujące się w przyrodę i teren, nastawione na mieszkańca - młodzi zachodniopomorscy architekci i urbaniści znów rozpalili naszą wyobraźnię. Tym razem pokazali między innymi, jak w przyszłości mogą wyglądać stacje Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i jak może się rozwijać turystyka i rekreacja nawodna w ramach Metropolitalnego Parku Doliny Odry. Podsumowano VIII Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na „Najlepszą pracę dyplomową związaną tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”.

Uroczyste wręczenie nagród wraz z wystawą prac konkursowych odbyło się w dniu 6 listopada br. o godzinie 12:00 Galerii Architektów FORMA przy ul. Żołnierskiej 50.

W tym roku do konkursu zgłoszono 15 prac, które rozpatrywane były w trzech kategoriach tematycznych : planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne oraz architektura krajobrazu o znaczeniu ponadlokalnym.

W kategorii planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne Nagrodę przyznano Panu Krzysztofowi Żywuckiemu za projekt „SKM Szczecin – Zdroje – koncepcja stacji i rewitalizacja terenów przyległych”. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Paniom Joannie Hartwig i Marcie Smolarczyk za projekt „Metropolitalny Park Doliny Odry”.

W drugiej kategorii projektowanie architektoniczne Nagrodę przyznano Pani Martynie Kuchnowskiej za projekt „Teatr Współczesny w Szczecinie”. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Panu Filipowi Raupuk za projekt „Obiekt kontemplacji na terenie Parku im. Jana Kasprowicza w Szczecinie”.

W trzeciej kategorii architektura krajobrazu o znaczeniu ponadlokalnym Wyróżnienie przyznano Pani Justynie Hładkulik za projekt „Majątek Rzędziny – spokój szczęście i życie pełne sensu”. DrugieWyróżnienie w tej kategorii przyznano Pani Magdalenie Andruszkiewicz za projekt „Wioślarski Ośrodek Olimpijski Dziewoklicz”. Laureatów konkursu uhonorował wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Dodatkowo w imieniu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Pan Roman Walaszkowski - Dyrektor Biura wręczył pamiątkowe albumy Panu Krzysztofowi Żywuckiemu oraz Paniom Joannie Hartwig i Marcie Smolarczyk którzy uwzględnili w swoich pracach Metropolitalność Szczecina.

Wszystkie praca można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Galerii Architektów FORMA w Instytucie Architektury i Planowania Przestrzennego Wydział Budownictwa i Architektury Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ul. Żołnierska 50 lub na stronie internetowej http://www.forma.zut.edu.pl/konkursmarszalka2017.php

 

Źródło: WZP
 

2017/11/09
© Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt: biuro (at) som.szczecin.pl, ul. Kilińskiego 3, 71-414 Szczecin
Województwo Zachodniopomorskie Gmina Miasto Szczecin Gmina Dobra Gmina Goleniów Gmina Gryfino Gmina Kobylanka Gmina Kołbaskowo Gmina Nowe Warpno Powiat Police Miasto Police Gmina Stare Czarnowo Gmina Stargard Szczeciński Miasto Stargard Szczeciński Gmina Stepnica Miasto Świnoujście