140 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie

Najbliższy weekend przebiegnie pod znakiem wielkiego świętowania 140 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie. Do obchodów przyłączają się także miejskie spółki transportowe oraz ZDiTM.

Zwiedzanie zajezdni, parady pojazdów i podróż wyjątkowym taborem – to tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców naszego miasta i turystów.

7 i 8 września to wielkie święto miłośników miejskiej komunikacji. Będą parady autobusów i tramwajów, zwiedzanie zajezdni i pociągi specjalne do Polic.

Jak przypomina Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji Miejskiej w Szczecinie pierwszą linię tramwaju konnego uruchomiono 23 sierpnia 1879 roku. Mija więc 140 lat od tego wyjątkowego wydarzenia. Warto zatem wspólnie świętować! W organizację obchodów zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Swój udział zapowiedzieli także miłośnicy autobusów i tramwajów z innych miast, a w paradzie autobusowej wezmą udział zabytki, o jakich w Szczecinie można tylko pomarzyć.

– W skład parady autobusowej, której przejazd zabezpieczać będą funkcjonariusze KMP w Szczecinie oraz Nadzór Ruchu ZDiTM, wejdzie m.in. 10 zabytkowych pojazdów z Warszawy, Poznania, Paterku k. Bydgoszczy, Szczecina i Polic, a także autobusy współczesne – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. – Wśród atrakcji będzie także możliwość podróży zabytkowymi tramwajami, a także taborem współczesnym, ale po wyjątkowej trasie. Oprócz tego zwiedzanie zajezdni Dąbie, Klonowica i Pogodno oraz pokazy sprzętu technicznego spółki Tramwaje Szczecińskie.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na stronie www.zditm.szczecin.plwww.mkm.szczecin.plwww.facebook.com/STMKM

Materiały do pobrania
Program 140 lecia.pdf
Historia komunikacji.pdf

Źródło: szczecin.eu