Zapraszamy na piesze i rowerowe szlaki turystyczne Gminy Gryfino

Powstało kolejne wydawnictwo z serii Gryfińskich Spacerowników – „Piesze i rowerowe szlaki turystyczne Gminy Gryfino”.

Kompleksową wiedzę na ten temat zebrał i zapisał Sebastian Rożko, który kolejny raz odkrywa tajemnice gminy, piękno najciekawszych miejsc. Barwne ilustracje oraz skład graficzny wykonała Olga Tabińska ze Studio Utoto.

W przewodniku odnajdziecie informacje o trasach, punktach charakterystycznych, historii miejsc. Autor informuje nas o długości konkretnych tras, prowadzi przez miejscowości, lasy i malownicze łąki. Informuje co ciekawego możecie zobaczyć i kogo szczególnie może dany szlak zainteresować (rowerzyści, pasjonaci kolejnictwa, rodziny z dziećmi).

Zachęcamy do wypraw zarówno rowerem jak i tych pieszych, z plecakiem, kompasem i termosem ciepłej herbaty – poznajcie z nami piękno naszych szlaków.

książeczka

Przewodnik jest dostępny bezpłatnie w: Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie (Biuro Obsługi Interesantów), Centrum Informacji Turystycznej – Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie, Bibliotece Publicznej w Gryfinie Gryfińskim Domu Kultury Stary Młyn nad Tywą

Wydawnictwo można obejrzeć także w formie pdf „tutaj”.

To już czwarty przewodnik wydany przez Gminę Gryfino. Do tej pory powstały publikacje dotyczące Gryfińskiej Kolei Powiatowej, Krzywego Lasu oraz Sołectw Gminy Gryfino.

Źródło: www.gryfino.pl