Postęp prac przy budowie tunelu w Świnoujściu

Łaskawa pogoda umożliwiała wykonawcy w lutym, by prowadził prace w szybkim tempie i bez przeszkód. Toteż niemal codziennie teren budowy się zmieniał. Co zostało zrobione w drugim miesiącu 2020 r.? Na początku miesiąca wykonawca rozpoczął budowę platformy roboczej, która umożliwi pracę ciężkiego sprzętu przy budowie komory startowej dla maszyny TBM. Jednocześnie trwały prace doprowadzające przyłącza wodociągowe i elektroenergetyczne na teren budowy.

Rozpoczęto też budowę betonowych dróg technologicznych i placów składowych dla materiałów budowlanych. W rejonie przyszłej przeprawy powstawał zakład prefabrykacji dla segmentów obudowy tunelu. Od strony ul. Karsiborskiej rozpoczęto niwelację terenu pod powstanie rampy wjazdowej do przyszłego tunelu. W końcu lutego zakończył się montaż węzła betoniarskiego. Przygotowywane było także nabrzeże portowe służące do odbioru materiałów budowlanych, które będą transportowane drogą wodną.

Przez cały miesiąc prowadzono także wycinkę drzew i krzewów po stronie wyspy Wolin, w miejscu, gdzie powstanie wyjazd z tunelu i połączenie go z siecią drogową.

Jednocześnie w zaciszu gabinetów kontynuowane są prace projektowe. Opracowywane są projekty wykonawcze w zakresie branży mostowej, tunelowej, drogowej oraz konstrukcyjno-budowlanej.

Więcej informacji na temat aktualnego przebiegu prac, zdjęcia i filmy z budowy znajdą Państwo na stronie: http://tunel-swinoujscie.pl/

Źródło : www.swinoujscie.pl