Cztery firmy zainteresowane remontem drogi powiatowej z Wołczkowa do Dobrej

Otwarto oferty złożone w przetargu na remont drogi powiatowej z Wołczkowa do Dobrej. Wykonaniem inwestycji zainteresowane są cztery firmy. Powiat otrzymał 2,39 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji. Pozostałe 50% kosztów dołożą wspólnie Starostwo Powiatowe w Policach i Gmina Dobra, która wspomoże remont drogi powiatowej. Droga zostanie wyremontowana od lasu przy jeziorze Głębokie do ronda w Dobrej.

W Starostwie Powiatowym w Policach otwarto oferty złożone w przetargu na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 3907Z Wołczkowo – Dobra. Powiat otrzymał na inwestycję dofinansowanie w kwocie 2.391.400 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego samego funduszu Gmina Dobra otrzymała 3,13 mln złotych na przebudowę ulicy Szkolnej w Bezrzeczu.

Dofinansowanie to 50% zakładanych kosztów inwestycji. Pozostałą kwotę dołożą wspólnie Starostwo Powiatowe w Policach i Gmina Dobra, która wspomoże remont drogi powiatowej.

Oferty w przetargu złożyły cztery firmy:
– Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT: 3.926.907,35 zł
– MALDROBUD: 3.458.605,57 zł
– Eurovia Polska: 3.499.003,23 zł
– Strabag: 3.524.313,78 zł

Inwestycja zakłada ułożenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku od lasu przy jeziorze Głębokie (granica gminy Dobra i powiatu polickiego) do ronda w Dobrej. Odcinek od lasu do ronda przy Głębokim (ul. Kupczyka) należy do Miasta Szczecin i jest remontowany w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie.

Dodatkowo Gmina Dobra wykona doświetlenie 10 przejść dla pieszych na drodze powiatowej Wołczkowo – Dobra. Powiat Policki dołoży do inwestycji 65 tysięcy złotych. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drodze, wzdłuż której budowana jest ścieżka rowerowa Głębokie – Dobra. Inwestycja również realizowana będzie w tym roku.

Droga powiatowa Wołczkowo – Dobra od dawna wymaga remontu. Kierowcy zwracają uwagę na dziury i zniszczoną nawierzchnię. Dzięki pomocy finansowej Gminy Dobra Powiat Policki zyska dodatkowe środki na realizację tej ważnej dla mieszkańców naszej gminy inwestycji.

Zakładany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2020 r.

Źródło: http://www.gminadobra24.pl/