Dni skandynawskie w Szczecinie

19 maja (środa) o godz. 10.00 rozpoczną się Dni Skandynawskie. Z uwagi na pandemię, impreza będzie miała bezpieczną formę wideokonferencji oraz wydarzeń udostępnionych on-line. Na początek otwarcie Domu Skandynawskiego. W programie dwudniowej imprezy znajdą się również webinary o ekologii i biznesie, a także pokazy filmów, wystawy i koncerty.

Dom Skandynawski

Monte Casino 6 – to właśnie tam będzie mieścić się Dom Skandynawski – Scandinavian Meeting Point Szczecin, który rozpocznie działalność podczas Dni Skandynawskich. To centrum rozwoju kreatywności i jednocześnie miejsce rozmów o przyszłości. Przestrzeń stworzona przez szwedzką markę IKEA pod nazwą „Dom Jutra” zyska nowy szyld. W Domu Skandynawskim utrzymana zostanie filozofia zero waste, prowadzone będą interdyscyplinarne warsztaty i szkolenia, jak również będą podejmowane wielokulturowe inicjatywy społeczne. Ten wyjątkowy projekt będzie teraz prowadzony przez Gminę Miasto Szczecin oraz miejską spółkę – Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Co jeszcze w programie

Przede wszystkim stawiamy na dyskusje w gronie ekspertów. Poznamy szczegóły dotyczące ekologicznych rozwiązań w biznesie, a także dowiemy się jak skandynawski biznes kreuje walory zielonej transformacji w Polsce i wreszcie jak w praktyce wygląda biznes „po skandynawsku”. Wszystkie te tematy zostaną podjęte podczas otwartych webinarów. Poza tym czeka na nasz szereg wydarzeń kulturalnych i towarzyszących.

Szczegółowy program znajduje się w załącznikach oraz na stronie internetowej:

ds.szczecin.eu/program

Idea wydarzenia

Szczecin to  doskonały port i węzeł logistyczny dla naszych sąsiadów z północy. Dobre połączenia promowe i lotnicze ze Skandynawią sprawiają, że jesteśmy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Doceniają to nie tylko turyści, ale i przedsiębiorcy, gdyż wiele firm, które prowadzą tu działalność, mają skandynawski kapitał. Nasza współpraca trwa od wielu lat i zacieśnia się coraz bardziej. Łączy nas otwartość na innowacje i rozwój, a także świadomość znaczenia ekologii w życiu codziennym. Szczecin to zatem naturalne środowisko dla Dni Skandynawskich. 

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Szczecin.

Partnerem Strategicznym Dni Skandynawskich jest Ambasada Norwegii.