Stargardzka Gala Przedsiębiorczości

Każdego roku władze Gminy Stargard doceniają tych, którzy z sukcesami prowadzą swoje firmy w mieście. Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to również okazja do poznania kolejnych Stargardzkich Produktów Lokalnych i zdobywców nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora. Jak co roku swoje wyróżnienia przyznaje także Stargardzka Izba Gospodarcza. Znamy już wszystkich tegorocznych laureatów. To właśnie ich wyniki najlepiej pokazują, że nasze miasto jest naprawdę dobrym miejscem do rozwijania swoich biznesów.

– Miniony rok był wyjątkowo trudny dla przedsiębiorców wielu branż. Spowolnienie, trudności, które wywołała wojna, rosnące koszty energii –  wymagało to dużych umiejętności prowadzenia biznesu i odporności. Szczególnie w sektorze małych i średnich firm. Mimo tych wszystkich wyzwań aż 21 przedsiębiorstw ze Stargardu dostało „Diamenty” miesięcznika „Forbes” w prestiżowym rankingu pokazującym ich potencjał. Do tego na liście największych polskich eksporterów znalazł się stargardzki Cargotec – mówi prezydent Rafał Zając.

Dobrymi przykładami sprawnych przedsiębiorstw są laureaci nagród wręczonych podczas gali przedsiębiorczości. – Ogromnie gratuluję wszystkim laureatom. Przyznane wyróżnienia, uznanie klientów i utrzymywanie pozycji na rynku mimo zawirowań potwierdzają, że ci przedsiębiorcy potrafią zarządzać, otaczać się mądrymi ludźmi i angażować ich w pracę swoich firm – mówi prezydent Rafał Zając.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Stargardzki Produkt Lokalny:

 „DOMI” Dominik Gajewski KITIKO COFFEE ROASTERY PALARNIA KAWY STARGARD – kawa speciality – kategoria Debiut Roku,

– RARYTAS Spółka z o.o. – Krakersy JOY z burakiem wytrawne, z burakiem, czosnkiem i czarnuszką Veggie.

Nagrodę im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku otrzymali: Magdalena Szejny Hotel Kyriad oraz Starmet sp. j. Kyriad wzbogacił bazę noclegową w Stargardzie. W ramach inwestycji zrewitalizowany został również budynek byłego Hotelu Staromiejskiego. Z kolei firma Starmet jest jednym z wiodących przedsiębiorstw branży recyklingowo-handlowej w Polsce. Zajmują się również m.in. produkcją wyrobów z odpadów pokablowych.

Stargard cały czas podejmuje działania, które mają przyciągać kolejnych inwestorów, ale także ułatwiać funkcjonowanie w mieście tym już działającym. – W naszym parku przemysłowym mamy 40 hektarów gruntów, które są wprost przeznaczone dla sektora mśp. W ubiegłym roku uruchomiliśmy też program zwolnień z podatku od nieruchomości, który na pewno jest jedną z najefektywniejszych tego typu ofert w Polsce. Poza tym oferujemy szereg ulg wynikających z położenia w specjalnej strefie ekonomicznej i wsparcie naszej agencji rozwoju lokalnego. Realizujemy również wiele projektów drogowych poprawiających komunikację i tych z obszaru podnoszenia jakości życia. Zależy nam, żeby obecni, ale i przyszli pracownicy wszystkich firm dobrze się czuli w tych przedsiębiorstwach, a także w samym Stargardzie. Żeby widzieli szanse na rozwój i zamieszkanie właśnie tutaj – mówi prezydent Rafał Zając.

Tradycyjnie podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości wręczane są również nagrody zwycięzcom konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Także w tym roku SIG wyróżnił lokalnych przedsiębiorców w kilku kategoriach.

1. Lider Stargardzkiego Biznesu:

– AZYMUT Zakład Usług Geodezyjnych Jerzy Kielan – mikro przedsiębiorstwo,

– Mój Dom Nieruchomości Tomasz Kuźniak – mikro przedsiębiorstwo,

– iCentrum Kancelaria Ochrony Danych dr Marlena Płonka – mikro przedsiębiorstwo,

– LuxPC s. c. – mikro przedsiębiorstwo,

– PPH TESS Małgorzata i Sławomir Maksymowicz sp. k. – małe przedsiębiorstwo,

– Auto Sieradzan Andrzej Sieradzan – małe przedsiębiorstwo,

– Paletten Service Polska sp. z o.o. sp. k. – małe przedsiębiorstwo,

– KUCA sp. z o.o. – średnie przedsiębiorstwo,

– Przedsiębiorstwo Handlowe METALIK sp. z o.o. – średnie przedsiębiorstwo.

2. Produkt/Usługa Roku 2022

 Cezary Mazur HYDRO-FLEX – produkt – węże hydrauliczne MultiPRESS,

– FRAMEX sp. z o.o. sp. k. – produkt – jubileuszowe okna Perllo z innowacyjnym QR CodeMojeOkna,

 SINUS NET s.c. Marcin Trześniewski Rafał Górski – usługa – SINUS FIBER – wdrożenie sieci światłowodowej.

3. Inwestor Roku 2022

– TRAK LOGISTICS sp. z o.o. Tomasz Radziszewski – nagroda za CENTRUM LOGISTYCZNE TRAK,

– PPHU Elektrobim Konrad Kunka – wyróżnienie za rewitalizację obiektu przy ul. Ceglanej 4 (FAMILY CENTER).

Stargardzka Izba Gospodarcza doceniła również autorów najlepszych prac dyplomowych z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Pierwszą nagrodę zdobyła Beata Mielcarska, która pisała o głównych motywatorach w pracy w firmie produkcyjnej branży medycznej na przykładzie firmy Radiometer. Wyróżniono również pracę Pauliny Kucharczyk „Analiza i ocena procesów logistycznych w firmach kurierskich w aspekcie środowiskowym”.

Poza przedsiębiorcami gośćmi wydarzenia byli: Michał Jach, poseł na Sejm RP, Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski, przedstawiciele samorządów województwa, powiatu i miasta, instytucji rządowych, spółek państwowych oraz stowarzyszeń. Galę uświetniły występy zdolnych artystów z naszego miasta – tym razem motywem przewodnim była muzyka z filmów o Jamesie Bondzie. Na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury zaprezentowali się: Piotr Korzeniowski, Adrianna Bąk, Eryka Wieleba, Paulina Pryciak, Przemysław Wieleba oraz zespół WOMEN STRING TRIO w składzie: Natalia Wesołowska, Aleksandra Pawlak i Dorota Witkowska.

Źródło : www.stargard.eu