Finał konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

EasyFootings – producent prefabrykatów fundamentowych został zwycięzcą trzeciej edycji konkursu gospodarczego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na podium znaleźli się również True Rider – firma produkująca odzież dla jeźdźców konnych oraz WIKK.ME – manufaktura zdrowej żywności. Dziewczyny, które zdobywają rynek znakomitą granolą, zgarnęły dodatkowo nagrodę publiczności. Gala w Operze na Zamku, podczas której wyróżniono innowatorów regionalnej gospodarki, była też inauguracją Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim.

Zwycięzcy i finaliści III edycji konkursu gospodarczego "Twój biznes pod banderą sukcesu".
Zwycięzcy i finaliści III edycji konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu”.
Uroczyste zakończenie III edycji konkursu gospodarczego "Twój biznes pod banderą sukcesu" odbyło się 6 lutego 2023 r. w szczecińskiej Operze na Zamku.
Uroczyste zakończenie III edycji konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu” odbyło się 6 lutego 2023 r. w szczecińskiej Operze na Zamku.

Poniedziałkowy wieczór w Operze był świętem zachodniopomorskich przedsiębiorców. Mikro, małych i średnich firm, które odnoszą sukcesy w biznesie, wdrażają innowacyjne produkty i usługi, zdobywają nowe rynki.

Innowacyjne technologie, kreatywność, ekologia

Wsparcie w formule konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu” realizowane jest od 2018 roku. Drugą edycję zorganizowano w 2019 r., później była pandemiczna przerwa, a w 2022 r. do trzeciej edycji zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Prawie 150! Spośród nich kapituła konkursowa wyłoniła 10 finalistów. Podczas gali w Operze na Zamku ogłoszono zwycięzców.

I nagrodę otrzymała firma Easyfootings, która podbija rynek budowlany innowacyjnymi technologiami. Produkuje m.in. fundamenty mikropalowe, modułowe konstrukcje różnych obiektów, a także śruby do drzew, które umożliwiają budowę domków czy parków linowych, ale nie szkodzą naturze. Nie ściskają drzewa, nie wrastają. Innowacyjne rozwiązania usprawniają montaż, zwiększają bezpieczeństwo, precyzję i szybkość budowy. EasyFootings System jest przyjazny środowisku, bo realizuje koncepcję „zamkniętego obiegu”. Może być użytkowany wielokrotnie i w pełni podlega recyklingowi.

Efektowną statuetkę dla zwycięzcy odebrał Henryk Zawiślak, założyciel i prezes Easyfootings.

– Jestem zaszczycony tym wyróżnieniem. Skromnie robimy swoje, w małej nadmorskiej miejscowości, w Dziwnówku – przekonywał – To nagroda nie dla mnie, a dla naszych proekologicznych inicjatyw. Nasze projekty wpisują się w cel neutralności klimatycznej 2050 – podkreślił, przyjmując symboliczny czek na 30 tys. złotych. Te pieniądze będzie można przeznaczyć na sfinansowanie szkoleń, udział w targach i konferencjach oraz inne usługi rozwojowe.

Nagrodę za drugie miejsce w konkursie ( i bon o wartości 25 tys. zł) otrzymała Natalie Palacz, założycielka firmy True Rider wytwarzającej odzież techniczna dla jeźdźców konnych.

– Nie wiedziałam, że na Pomorzu Zachodnim jest tylu kreatywnych przedsiębiorców. Jestem tym zbudowana. Gratuluję wszystkim!  Dobrze, że organizowane są takie konkursy i takie wydarzenia, gdzie możemy nawiązać kontakty, wymienić się doświadczeniami – dziękowała Natalie Palacz.

Trzecią nagrodę (20 tys. zł) przyznano WIKK.ME WIKTORIA STASZAK STASZKÓW, czyli działającej w Goleniowie manufakturze zdrowej żywności. Pani Wiktoria, jej siostry i grupa przyjaciółek specjalizuje się w produkcji granoli z najwyższej jakości składników.

– Chciałyśmy pogratulować wszystkim laureatom. To dla nas ogromny zaszczyt znaleźć się w tym gronie. Ten sukces nie byłbym możliwy, gdyby nie zgrany, kobiecy zespół – podkreślały laureatki.

Dziewczyny z WIKK.ME dodatkowo zgarnęły Nagrodę Publiczności (10 tys. zł).

Czeki dla finalistów, nagroda specjalna dla „wikingów”

Był to emocjonujący moment poniedziałkowej gali. W głosowaniu (przez stronę internetową lub skanując kod QR) mogli uczestniczyć wszyscy zgromadzeni w Operze. W krótkich multimedialnych prezentacjach wystąpili założyciele firm, które zakwalifikowały się do finału. Prowadzący galę Mateusz Hładki zachęcał publiczność do udziału w plebiscycie. A dla finalistów „The Best” zaśpiewała Beata Andrzejewska.

Pozostałe firmy, które znalazły się w gronie finałowej dziesiątce konkursu – otrzymały nagrody w wysokości 10 tysięcy złotych.

– Towarzystwo Handlowe „ALPLAST” (zasilacze i obudowy komputerowe)
– GEOBIKE MFC SP. Z O.O. (rowery elektryczne)
– Illusion Ray Spółka Akcyjna (gry komputerowe)
– Mentor Sp. z o. o. Sp. k. (nowe technologie dla szkół)
– OLMA Sp. z o.o. (biodegradowalne worki i torby)
– Simply More Mikołaj Łopatto (kosmetyki naturalne)
– Troton Sp. z o.o. (produkty dla branży lakierniczej)

Przyznana została również nagroda specjalna – Złota Bandera Sukcesu. Otrzymało ją Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta. Za dotychczasowe osiągnięcia, za pasję i konsekwencję w rozwoju niezwykłej atrakcji turystycznej, jaką jest Festiwal Słowian i Wikingów, za budowanie potencjału gospodarczego i szeroką promocję regionu.

Przedsiębiorcze Pomorze Zachodnie

Gala była oficjalną inauguracją Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim – dyrektor CIG przedstawił progospodarcze działania planowane w najbliższych miesiącach przez samorząd województwa, takie jak np. broker innowacji (przebadanych ma zostać ok. 240 firm, dla 10 najwyżej ocenionych przygotowane zostaną pogłębione audyty), konkursy gospodarcze (z rekordowym wsparciem finansowym 1,25 mln zł), konferencje z udziałem mentorów (najbliższa 26 kwietnia), portal przedsiębiorcy (start w maju br., ok. 200 firm może liczyć na wsparcie, m.in. doradztwo podatkowe czy w dziedzinie e-commerce), Zachodniopomorskie RoboCampy (kursy programowania online, dla młodzieży w wieku 14-19 lat; od lutego do października, około 300 miejsc dla mieszkańców 30 gmin), branżowe symulacje biznesowe, akademickie piątki.

Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Celem projektu jest podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, dzięki wykorzystaniu potencjału regionalnych i inteligentnych specjalizacji oraz stworzenie lepszych warunków do rozwoju MŚP poprzez umacnianie wizerunku gospodarczego województwa zachodniopomorskiego.
Więcej informacji: https://biznes.wzp.pl/konkurs-gospodarczy/

Laureatami poprzednich edycji konkursu są firmy: Rentumi, Hortulus, Vortex Energy Polska, Escape Room Supplier, Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes”, MABO, Metal Madness, Sagra Technology.

Źródło: www.wzp.pl