Laur Bałtyku i Bursztynowy Laur Bałtyku

Już po raz 27 w Szczecinie spotkało się środowisko morskie Pomorza Zachodniego. Jak co roku wręczono nagrody Laur Bałtyku i Bursztynowy Laur Bałtyku. Wydarzenie odbywające się w hali Netto Arena zgromadziło ponad 1600 osób.

Nagrodę Laur Bałtyku, za budowę tunelu pod Świną, otrzymał prezydent miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, który zakończył swoją 27-letnią karierę na tym stanowisku. Bursztynowym Laurem Bałtyku nagrodzono Politechnikę Morską w Szczecinie za kształcenie kadr dla gospodarki morskiej i uruchomienie w ubiegłym roku symulatora turbiny wiatrowej, a także otwarcia Centrum Szkoleniowego Offshore oraz Laboratorium Automatyzacji Procesów Magazynowych na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu.

Gratulujemy !!!

W programie wydarzenia znalazł się również jubileuszowy tort ufundowanym przez DB Port Szczecin Sp. z o.o. z okazji 15-lecia.

Na corocznym spotkaniu biesiadowali przedstawiciele ponad 100 firm i instytucji gospodarki morskiej. Nie brakowało polityków, przedstawicieli organizacji branżowych oraz mediów. Kolejny Herring w Szczecinie tradycyjnie odbędzie się maju przyszłego roku.

Źródło: https://www.gospodarkamorska.pl/