Połączenie DK13 z węzłem „PRZECŁAW” – rusza przetarg

Bardzo ważna droga powstanie w gminie Kołbaskowo. Połączy drogę krajową nr 13 na granicy Przecławia i Warzymic, z węzłem „Przecław” na realizowanej obwodnicy. Właśnie ogłoszony został przetarg na budowę. Otwarcie ofert 4 czerwca.

– To bardzo istotna inwestycja. Nowa droga wyprowadzi ruch z Przecławia i Warzymic na realizowaną już dwupasmową obwodnicę – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. – Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych odciążająca zatłoczoną „trzynastkę”. Dlatego wyremontowaliśmy też ulicę Cedrową. Do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13. Tutaj prace lada chwila się rozpoczną.

Nowa droga o nawierzchni z asfaltobetonu, biegnąca do węzła „Przecław” na obwodnicy Przecławia i Warzymic, będzie miała 750 m długości i 7 m szerokości. Wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa. Zbudowana zostanie także kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny oraz zbudowane i przebudowane sieci elektroenergetyczne.
Otwarcie ofert na zadanie pod nazwą „Budowa drogi gminnej łączącej drogę krajową Nr 13 w Przecławiu z projektowaną obwodnicą Przecławia i Warzymic” ma nastąpić 4 czerwca 2021 roku. Wybór najkorzystniejszej zostanie dokonany według następujących kryteriów ocen: cena – 60%, termin realizacji zamówienia – 20%, termin gwarancji i rękojmi – 20%. Maksymalny termin realizacji zamówienia wynosi 15 miesięcy kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

mapa połaczenia

Źródło: www.kolbaskowo.pl