Świnoujska „Promenada Zdrowia” doceniona

Świnoujście – jedna z najlepiej rozpoznawalnych miejscowości turystycznych w kraju, wizytówka Pomorza Zachodniego – z kolejnym sukcesem. Tym razem inwestycyjnym. Miasto może poszczycić się tytułem Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego, który otrzymała za przebudowę promenady. W piątek, 28 maja 2021 r. wręczono nagrody. W uroczystości wziął udział marszałek Olgierd Geblewicz, prezydent Janusz Żmurkiewicz, zastępcy prezydenta Barbara Michalska i Paweł Sujka, radni oraz przedstawiciele wykonawcy.

Przemówienie

– Świnoujście jest chyba jedynym miastem w Polsce, która ma kilka promenad – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Każda ma inne przeznaczenie. Promenada Zdrowia to nie tylko deptak do spacerowania. To także miejsce do rekreacji, zabaw dla najmłodszych, do jazdy rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Takiej promenady nam brakowało. A najlepszym tego dowodem, że Promenada Zdrowia od początku spodobała się zarówno mieszkańcom, jak i turystom są tłumy, które ją odwiedzają. Cieszymy się, że doceniona została również jako Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Zachodniopomorskiego.

Świnoujście zwyciężyło w jedenastej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o tytuł Najlepszej Przestrzeni Województwa Zachodniopomorskiego. O nagrodę zabiegało 18 przedsięwzięć z całego regionu, które zostały zrealizowane w roku 2019. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa uroczyste wręczanie nagród w minionym roku nie było możliwe.

– Pomorze Zachodnie jako region mierzy wysoko. Z roku na rok poprzeczka w konkursie jest podnoszona coraz wyżej, co oczywiście bardzo nas cieszy. Oznacza to, że w całym regionie pojawią się nowe inwestycje, w których jako mieszkańcy chcemy spędzać czas, są społecznie użyteczne. Świnoujście, również dzięki środkom unijnym, zyskało atrakcyjną turystycznie przestrzeń. Gratuluję  – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Prezydent i Marszałek WZP

Gmina Miasto Świnoujście nagrodę marszałka otrzymała w kategorii najlepsza przestrzeń publiczna. Samorząd doceniono za realizację przedsięwzięcia „Przebudowa promenady miejskiej z realizacją nowego ciągu rekreacyjno-spacerowego w ramach przedsięwzięcia: Kurort nadmorski – nowa wizja przestrzeni publicznej  „Promenada Zdrowia”. W uzasadnieniu komisji konkursowej czytamy, że :

 „Jedna z podstawowych funkcji gospodarczych Świnoujścia jaką jest turystyka, dzięki takim inwestycjom staje się bardziej konkurencyjna i w szerszym kontekście wpływa na rozwój społeczno-gospodarczy miasta i regionu”.

Nagrodę w konkursie – tablicę z brązu oraz statuetkę – odebrał z rąk marszałka, prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz wiceprezydent Barbara Michalska. Wyróżniono także projektanta – PP STUDIO Patryk Pniewski.

Nagrodę w konkursie – tablicę z brązu oraz statuetkę – odebrał z rąk marszałka, prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz wiceprezydent Barbara Michalska. Wyróżniono także projektanta – PP STUDIO Patryk Pniewski.

Widok na promenadę

Źródło: www.swinoujscie.pl