57 ETAPOWE REGATY TURYSTYCZNE

Ponad półwieczna tradycja ERT organizowanych przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz duże grono stałych uczestników, dowodzą żeglarskiego potencjału regionu, trafności pomysłu i sprawności organizacyjnej, która towarzyszy każdorazowo kolejnym edycjom regat.

Odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i trwają od soboty do niedzieli następnego tygodnia. W regatach uczestniczy od 60 do 100 jachtów żaglowych, biorąc pod uwagę liczbę członków załogi, w regatach uczestniczy od 200 do 400 żeglarzy płynących między portami Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Uczestnicy rywalizują w 8 wyścigach przeprowadzonych zgodnie z przepisami WS – Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2021-2024.

mapa regat

Trzebież – Świnoujście – Dziwnów – Kamień Pomorski – Dziwnów – Świnoujście – Wolin – Nowe Warpno – Stepnica -Trzebież

  • Komandor Regat Izabella Kidacka
  • +48 789 221 960
  • ikidacka@zozz.org
  • Facebook

ZGŁOSZENIA na formularzu (załączniki 1-3) będą przyjmowane do środy 30 czerwca 2021 r. w Biurze ZOZŻ na maila: biuro@zozz.org lub ikidacka@zozz.org w jednym pliku PDF z nazwą jachtu, do 16 lipca elektronicznie na stronie zozz.orglub w Biurze Regat w Trzebieży.

WPISOWE DO REGAT, do 30 czerwca wpisowe wynosi 350 PLN za jacht, 50 PLN od załoganta. Po tym terminie opłata wzrasta do 450 PLN za jacht, 80 PLN od załoganta. Organizator wraz z Gospodarzami Portów gwarantuje nieodpłatne miejsca postoju podczas regat oraz poczęstunek jak również nagrody i puchary dla zwycięzców poszczególnych etapów.