Podniesienie kompetencji cyfrowych

Źródło: RawPixel

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców”.

Trwa konkurs grantowy, którego operatorem jest m.in. Fundacja Promocji Gmin Polskich, a do otrzymania jest nawet 150 tys. zł na realizację projektu – bez wkładu własnego, w 100% dofinansowany ze środków UE. Gminy z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego wciąż mogą skorzystać z oferty.

W ramach grantu przeprowadzone zostaną szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, w których mogą wziąć udział osoby dorosłe powyżej 25-tego roku życia. Dodatkowym atutem projektu, poza zyskaniem nowych umiejętności, jest możliwość zakupu sprzętu komputerowego, który po zakończonej realizacji projektu zostanie przekazany do szkoły lub placówki kształcenia nauczycieli.

W związku z wciąż dostępną, znaczną pulą środków przeznaczonych w konkursie zapraszamy na spotkania informacyjne w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas prezentacji zostaną omówione główne założenia projektu.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności przedstawicieli gmin, którzy będą mieli okazję dowiedzieć się bezpośrednio od realizatorów projektu w jaki sposób powinny zostać wykonane założenia konkursu. Operator zaprezentuje szczegółowe informacje m.in. na temat: warunków otrzymania grantu, zasad promocji, oraz formy rozliczenia z fundacją.

Dla kogo?
Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli gmin, jednostek podległych (np. szkół, bibliotek, domów kultury) oraz organizacji pozarządowych.

Program spotkania – 28 marca, Główny Punk Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie, ul. Kuśnierska 12b
10:30 – 11:00 Omówienie funkcjonowania Sieci PIFE i Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.
11:00 – 12:00 Przedstawienie głównych założeń programu grantowego dla gmin dotycząceego „Podniesienia kompetencji cyfrowych mieszkańców”
– cele i założenia programu,
– zagadnienia formalne,
– jak przygotować wniosek.
12:00 – 12:30 Przedstawienie głównych projektów Fundacji Promocji Gmin Polskich i możliwości udziału w nich.
12:30 – 13:00 Pytania i odpowiedzi.