Technopark pomaga rozpocząć biznes

Bezpłatne doradztwo biznesowe, prawne, marketingowe i finansowo-księgowe dla osób chcących rozpocząć własny biznes to nowa usługa Technoparku Pomerania. Z pomocy specjalistów skorzystać może każdy, kto chce rozwijać nowoczesne produkty bądź usługi w oparciu o technologie informatyczne.

Wsparcie profesjonalnych doradców przeznaczone jest dla osób, których projekt biznesowy w dziedzinie IT jest w fazie planowania i nie został jeszcze wprowadzony na rynek.

Jest to tzw. preinkubacja, czyli pomoc udzielana jeszcze na etapie rozważania pomysłu biznesowego, przed przystąpieniem do jego realizacji. To dobry moment, by poddać nasz pomysł ocenie specjalistów, którzy nie są z nim emocjonalnie związani – wyjaśnia Magdalena Ławicka, specjalistka ds. rozwoju firm w Technoparku Pomerania.

W ramach usługi preinkubacji specjaliści wspólnie z pomysłodawcą weryfikują jego projekt pod kątem m.in. potrzeb rynku, kompetencji zespołu, profilu klienta i analizy konkurencji, wyboru formy prawnej działalności, ochrony własności intelektualnej czy możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania biznesu.

Wsparcie obejmuje 20 godzin konsultacji z ekspertami, którzy przeanalizują biznesowy potencjał pomysłu. Dzięki temu przyszli przedsiębiorcy zaoszczędzą wiele czasu i energii oraz lepiej przygotują się do wejścia na rynek – dodaje Magdalena Ławicka.

Oprócz analizy biznesowej i finansowej preinkubacja obejmuje także wsparcie prawne, marketingowe, promocyjne oraz z zakresu networkingu biznesowego, czyli poszukiwania partnerów bądź inwestorów do współpracy nad rozwijaniem projektu.

Usługa jest bezpłatna, a korzystanie z niej nie wymaga wynajmowania biura w Technoparku Pomerania. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

Źródło: szczecin.eu