„Twój biznes pod banderą sukcesu”

To unikalna szansa na zostanie zauważonym i wzmocnienie własnej marki. Szczególnie dla tych zachodniopomorskich firm, które dopiero zaczynają podbijać rynek. Ruszyła II edycja konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”. By zwyciężyć nie wystarczy osiągać rekordowe zyski. Trzeba mieć innowacyjny pomysł na biznes, który pokochają mieszkańcy regionu.

Rozpoznawalność, zaufanie, reputacja. W biznesie na siłę własnej marki pracuje się latami. Nie ma drogi na skróty, można tylko szybciej zostać zauważonym. Tak lokalnych przedsiębiorców i region chce promować Województwo Zachodniopomorskie. Wszystko w wyjątkowej kampanii, w której najciekawsze innowacyjne przedsięwzięcia wybiorą sami internauci.

– Nasz region pełny jest ludzi przedsiębiorczych, wytrwałych, zorientowanych na rozwój swoich firm, którzy wnoszą nową jakość i realnie zmieniają rzeczywistość. Chcemy ich wspierać, chcemy by byli rozpoznawalni, dzięki czemu łatwiej będzie im zaistnieć na rynku. Pierwsza edycja konkursu została bardzo dobrze odebrana. Czas, by jeszcze mocniej wesprzeć tych, którzy są na początku biznesowej drogi – start-upy, niezwykle pomysłowe i innowacyjne – tymi słowami do udziału w konkursie zachęca marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

II edycja konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” może być szczególnie atrakcyjna właśnie dla start-upów. Dla najlepszych młodych firm zagwarantowano miejsca na liście 15 laureatów konkursu. Jest o co walczyć, bo ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli firmy Rentumi, Vortex Energy Polska, Escape Room Supplier, Lark Leisure Homes i MABO, dzięki szerokiej kampanii wizerunkowo-promocyjnej mocno wzmocniły swoją pozycję na rynku oraz mogły uczestniczyć w znaczących międzynarodowych eventach branżowych.

Wraz z konferencją rozpoczynającą konkurs, ruszyło przyjmowanie zgłoszeń i nominacji. Mogą tego dokonać zarówno same firmy, jak i mieszkańcy Pomorza Zachodniego. Wystarczy wejść na stronę biznes.wzp.pl i wskazać firmę, która spełnia wymogi konkursowe oraz uzasadnić krótko swój wybór. Autor najlepszego uzasadnienia otrzyma tablet Apple iPad. 27 sierpnia 2019 r. ruszy otwarte głosowanie, prowadzone w formie grywalizacji – przypominającej inwestowanie na giełdzie.

– Bardzo nam zależy, by każdy miał wpływ na wybór zwycięzców w naszym konkursie. Zachęcamy do głosowania i aktywności na Giełdzie Biznesu. To świetna zabawa, podczas której można wiele się dowiedzieć o niezwykłych firmach z Pomorza Zachodniego. Chcemy, by internauci nie tylko je poznali, ale i zaangażowali się w ich promocję. Sukces poszczególnych firm przekłada się na sukces całego regionu, chcemy by korzyści z tego czerpali nasi mieszkańcy – mówił Krzysztof Barczyk, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W ubiegłym roku, w „Giełdę Biznesu” aktywnie grało blisko 10 tys. internautów. Poprzez fikcyjną walutę, można codziennie kupować akcje wybranych firm – typując w ten sposób swoich kandydatów na zwycięzców konkursu. Wyłoni to 3 zwycięskie innowacyjne podmioty, które otrzymają statuetki „Bandery sukcesu” oraz bony o wartości 6 000 zł. Pozostali uczestnicy 2. etapu otrzymają bony o mniejszej wartości. Na głosujących internautów czeka m.in. 20 tabletów Apple iPad. Wystarczy trafnie przewidzieć zmiany kursów firm na „Giełdzie Biznesu” i skutecznie inwestować. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie:biznes.wzp.pl

Partnerem honorowym II edycji konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest Startup Academy. Partnerami kampanii jest szereg instytucji, które tworzą zaplecze naukowe dla firm z regionu, organizacji lokalnych i ogólnopolskich zrzeszających przedsiębiorstwa z sektora MŚP, podmiotów, które reprezentują interesy firm i wspierają rozwój przedsiębiorczości: Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Metalika Klaster Metalowy, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Północna Izba Gospodarcza, Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego.

Kalendarium II edycji konkursu:
Przyjmowanie zgłoszeń: 8.05 – 25.06
Zgłoszenia przedsiębiorstw za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Selekcja zgłoszeń: 26.06 – 3.07
Wybór i ogłoszenie listy 15 laureatów. Gwarantowane miejsca dla startupów.

Głosowanie: 27.08 – 16.09
Uczestnicy otwartego głosowania wyłaniają 3 zwycięzców.

Gala finałowa: 14.10.2019
Prezentacja oraz nagrodzenie zwycięzców i laureatów konkursu.

Konkurs gospodarczy „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest częścią kampanii „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu” realizowanej przez Województwo Zachodniopomorskie od 7 sierpnia 2018 r. do 31 grudnia 2019 r. Celem kampanii jest promocja Pomorza Zachodniego jako regionu o unikalnych walorach – innowacyjnego, wspierającego nowe technologie, atrakcyjnego dla przedsiębiorców i inwestorów.

Kampania „Pomorze Zachodnie. Biznes w dobrym położeniu” oraz konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Źródło: WZP