Stargard pod czujnym okiem

W mieście przybywa kamer. Monitoring od wielu lat jest już m.in. w centrum i na Rynku Staromiejskim. Teraz pojawi się także w Parku Chrobrego oraz na os. Pyrzyckim. Wszystko po to, by niezależnie od pory dnia bezpieczeństwo mieszkańców było większe. 

Dwie kolejne kamery dołączyły do obsługiwanej przez Straż Miejską sieci monitoringu wizyjnego. Zostały zainstalowane w Teatrze Letnim. Jedna z nich pokazuje obraz od strony Baszty Morze Czerwone, a druga skierowana jest na widownię Teatru Letniego i dalszą część Parku Chrobrego. Właśnie tam – nie tylko w okresie letnim – wolny czas spędzają tysiące stargardzian, również z małymi dziećmi. Ich bezpieczeństwo bez wątpienia wzrośnie.

Na os. Pyrzyckim zostanie zamontowanych 12 kamer. Pojawią się m.in. w okolicy Szkoły Podstawowej nr 6, sklepów przy ul. Armii Krajowej, a także przejść dla pieszych i skrzyżowań ulic. Monitoring umożliwi identyfikację osób i pojazdów – zarówno w dzień, jak i w nocy. Nagrania będą mogły być wykorzystane w przypadku wykroczeń i przestępstw.

Projekt zwiększenia bezpieczeństwa na os. Pyrzyckim to inicjatywa zgłoszona w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Oprócz monitoringu zaplanowano wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych, które spowalniają ruch. Kamery zostaną zainstalowane jeszcze we wrześniu. Jedno z wyniesionych przejść znajduje się już na ul. Armii Krajowej między szkołą a placem zabaw, a drugie pojawi się przy ul. Niepodległości, w okolicy przedszkola. Obie inwestycje w monitoring pochłoną prawie 200 000 zł.

Źródło: stargard.pl