Przetarg na rozbudowę drogi

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na zadanie: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno-Mierzyn”.

Termin składania ofert – 4 listopada 2019 roku. Szczegóły tutaj http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=11307
– Koszt całości prac to ok. 14 mln zł – mówił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Powiat policki otrzymał ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. To daje w sumie ok. 9 mln zł. Gmina Kołbaskowo zaoferowała pomoc w wysokości ok. 2,6 mln zł.

– Chcemy pomóc, wesprzeć Starostwo Powiatowe, bo zależy nam, żeby mieszkańcy poruszali się po bezpiecznych drogach powiatowych – mówiła Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

– Projekt obejmuje przebudowę całego odcinka drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania za przejazdem kolejowym w Stobnie. Ze względów ekonomicznych projekt został podzielony na dwa etapy, a dofinansowaniem objęty jest pierwszy, czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania w Stobnie z drogą na Mierzyn, czyli ten który jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców. Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe – wyjaśnia Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Źródło: kolbaskowo.pl