Nowe boisko w Gminie Stare Czarnowo

Mieszkańcy Dębiny mają nowe miejsce do integracji i rekreacji. Dawniej mocno zaniedbany teren zmienił się wręcz nie do poznania. Boisko do gry w piłkę nożną z równą murawą, piłkochwyt, ławki czy oświetlenie – to tylko niektóre elementy wyróżniające obiekt. Prace modernizacyjne – zgodnie z zapowiedzią władz gminy – zakończono w październiku 2019 roku.

Zakres robót objął montaż piłkochwytu, dosianie trawy i wyrównanie płyty boiska oraz przygotowanie piaszczystego miejsca do gry w siatkówkę plażową. Obiekt wzbogacił się o nowe bramki do gry w piłkę, oświetlenie oraz szafkę elektryczną, dzięki czemu zwiększy się możliwość organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć plenerowych na obiekcie.

– Nowa infrastruktura cieszy i oko, i serce, bo to efekt owocnej współpracy władz gminy i mieszkańców miejscowości. To oni zabiegali od kilku lat o zmianę profilu boiska, na obiekt wielofunkcyjny, tak aby można było organizować na nim zarówno mecze piłki nożnej, jak i rozgrywki w siatkówkę plażową czy wydarzenia kulturalno-plenerowe – zaznaczyła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Boisko w Dębinie zlokalizowane jest za wybudowaną w 2018 roku świetlicą wiejską. Przed kompleksową modernizacją brakowało oświetlenia, a nierówna murawa sprawiała, że łatwo było o uraz czy kontuzję.

– Po tamtym obiekcie nie ma już śladu. Teren został w pełni przebudowany, dodatkowo przyjazny mieszkańcom, szczególnie dzieciom. Ponownie tętnić będzie na nim życie, bo to idealnie miejsce nie tylko do aktywności ruchowej, ale również do integracji – przyznał sołtys Dębiny Jan Nawrocki.

Koszt inwestycji to ponad 50 tys. zł. Remont terenu wspierał Urząd Marszałkowski. Dofinansowanie wyniosło 18,5 tys. zł. Gmina Stare Czarnowo była jednym z ponad 80 zachodniopomorskich samorządów, które w 2019 roku skorzystały z pomocy Marszałka Województwa przeznaczonej na modernizację bazy sportowej Pomorza Zachodniego.

Źródło: Gmina Stare Czarnowo