Stargard chroni miejsca pracy

Wsparcie dla stargardzkich firm i ochrona zatrudnionych – to główny cel działań podejmowanych przez miasto. Pomoc jest udzielana w trzech obszarach: informacji, finansów i obrotów. Wiele narzędzi już pozostaje do dyspozycji przedsiębiorców, a kolejne będą dostępne niedługo. Ważną rolę w całym procesie odgrywają też mieszkańcy.

Stan epidemii związany z koronawirusem to duża próba przetrwania dla właścicieli firm. Miasto we współpracy ze Stargardzką Agencją Rozwoju Lokalnego pracuje nad zminimalizowaniem negatywnych skutków ogólnokrajowej sytuacji. Najważniejsze jest, aby jak najwięcej przedsiębiorców pozostało na lokalnym rynku. Może to pozwolić uniknąć konieczności zwalniania z pracy stargardzian.

Właśnie po to przygotowano trzy główne obszary pomocy:

1. Wsparcie informacyjne – najnowsze wiadomości o dostępnych aktualnie narzędziach, zarówno lokalnych, jak i krajowych – znajdują się na stronie SARL. Wystarczy kliknąć tutaj.

Przedsiębiorcy mają też do dyspozycji kontakt telefoniczny: 91 578 26 97 i 605 181 506 oraz e-mail: biuro@sarl.pl.

2. Wsparcie finansów – z szeregu ułatwień w spłacie pożyczek przedsiębiorcy korzystają już teraz. Szczegóły są tutaj. Miasto we współpracy z SARL szuka też możliwości pozyskania kapitału, dzięki któremu będzie można ubiegać się o pomoc w formie kredytu. Pożyczki oferowane przez rząd w ramach tarczy antykryzysowej są niewystarczające. Właśnie dlatego Stargard pracuje nad własnym lokalnym programem, który będzie realizowany przez SARL. Informacje o takich możliwościach pojawią się na www.stargard.pl i www.sarl.pl.

3. Wsparcie obrotów – miasto kończy prace nad zakupową platformą internetową. Pod jednym adresem znajdzie się zbiór produktów firm, sklepów i usług ze Stargardu. Dzięki temu, mimo zamknięcia swoich punktów, przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać mieszkańcom to, czego ci potrzebują. Już teraz swoje oferty można przesyłać na e-mail: kupujlokalnie@um.stargard.pl. W załączniku trzeba dodać wypełniony formularz, który jest do pobrania poniżej. Więcej informacji można również uzyskać pod nr tel. 91 814 39 16.

W utrzymaniu miejsc pracy stargardzianie pomogą też, korzystając z oferty bonów. Te będą do kupienia już wkrótce. Atrakcyjność tego narzędzia polega na tym, że talon nabyty za np. 100 zł po zakończeniu stanu epidemii będzie można wykorzystać np. za 150 zł. 

Lokalnie kupuj w Stargardzie – formularz zgłoszeniowy

Źródło: stargard.pl