Ciekawa inicjatywa w Stargardzie

Wybierając produkty i usługi stargardzkich przedsiębiorców, chronimy miejsca pracy w naszym mieście. Nowa platforma www.kupujlokalnie.stargard.pl to wsparcie dla lokalnych firm, ale też mieszkańców, którzy są w nich zatrudnieni. – W czasie, kiedy wielu sprzedawców i usługodawców jest zmuszonych zamknąć albo ograniczyć swoją działalność, mamy propozycję kontynuacji korzystania z ich ofert. Gorąco do tego zachęcam – mówi prezydent Rafał Zając.

photo

Nasze ulubione sklepy i punkty usługowe w wielu przypadkach już od dłuższego czasu są zamknięte. Teraz ich właściciele mogą bez problemu dotrzeć do klientów. – Serwis skupia oferty stargardzkich przedsiębiorców – zarówno ich produkty, jak i usługi. Warto z nich skorzystać w ramach lokalnego patriotyzmu zakupowego. Liczę też na to, że dla tych firm, które jeszcze nie są dostępne on-line, jest to impuls do bezkosztowego wdrożenia takiej możliwości – mówi prezydent Rafał Zając.

Obsługa serwisu jest bardzo prosta. Klienci mają tam ofertę stargardzkiej gastronomii, ale także m.in. sklepów spożywczych czy kwiaciarni – zarówno z dowozem, jak i odbiorem własnym. Internauci dostają dane konkretnych firm z naszego miasta wraz z odnośnikami do ich stron zewnętrznych i fanpage’ów. Mieszkańcy w łatwy sposób kontaktują się z wybranym sklepem i dowiadują, jak mogą bezpiecznie skorzystać z oferty.

Na kupujlokalnie.stargard.pl są też przedsiębiorcy oferujący bony do zrealizowania później. Dotyczy to usług, których nie można wykonać w czasie epidemii. Kupując dzisiaj talon np. do fryzjera lub kosmetyczki, stargardzianie wspierają lokalny biznes w tym trudnym czasie. Bony będzie można wykorzystać w dogodnym terminie po ponownym otwarciu salonów i punktów usługowych.

Przedsiębiorcy ze Stargardu cały czas mogą zgłaszać swoje firmy do platformy. Wystarczy wysłać wypełniony formularz na adres kupujlokalnie@um.stargard.pl. Można go pobrać z załącznika poniżej. Do zgłoszenia warto też dołączyć zdjęcie oferowanych produktów lub usług oraz logo firmy. 

– Dzięki wspólnej mobilizacji i wsparciu po zakończeniu tego trudnego czasu przedsiębiorcy będą mogli wrócić do swojej normalnej działalności. My z kolei nie stracimy ulubionego sklepu czy punktu usługowego. Zwłaszcza teraz warto wybierać lokalne firmy. W ten prosty sposób okazujemy solidarność z tymi, którym obecna sytuacja uniemożliwia wykonywanie codziennej pracy – podsumowuje prezydent Rafał Zając.