Szczecinianki szyją maseczki

Bądź jak szczeciński marynarz – noś maseczkę! Maseczki noszone przez wszystkich pomagają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Nikt się nie wyłamuje z tego obowiązku, nawet słynny marynarz stojący przy Placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Dziś, w piątek 24 kwietnia na jego twarzy również pojawiła się maseczka.

Akcja ubrania Pomnika Marynarza w Szczecinie to wspólna inicjatywa kolektywu „Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli” oraz Teatru Polskiego w Szczecinie. Potrzeba ta zrodziła się niezależnie w obu instytucjach i połączyła je w trosce o zdrowie i uśmiech mieszkańców Szczecina. Oba podmioty są na co dzień zaangażowane w pomoc w walce z koronawirusem poprzez szycie maseczek i przekazują efekty swojej pracy nieodpłatnie. 

„Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli” to inicjatywa społeczna założona przez Elżbietę Andrzejkowicz. Działanie oparte jest na wolontariacie przy pomocy którego szczecinianie uszyli oraz rozdali około 120 000 maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. Akcja społeczna przerosła wszelkie oczekiwania. 

Sztab mieści się na Pogodnie, przy ulicy Lindego 2a. Można tam przynosić bawełnę, gumę oraz maszyny do szycia. Zamówienia na maseczki można również składać na facebookowej grupie o tej samej nazwie. 

Teatr Polski w Szczecinie na potrzeby akcji uruchomił swoją Pracownię Krawiecką pod kierownictwem pani Jolanty Mieczkowskiej, gdzie panie codziennie produkują maseczki i inne artykuły potrzebne służbie zdrowia i pomocy społecznej. 

Teatr nie może aktualnie wystawiać spektakli, postanowił więc dostosowywać się do sytuacji i nieść pomoc w sposób adekwatny do potrzeb i możliwości.

Źródło: wzp.pl