BikeS wraca po wirusowej przerwie

6 maja po pięciu tygodniach „kwarantanny” BikeS wraca na ulice. Rząd odwołał zakaz korzystania z rowerów miejskich.

Wprawdzie epidemia trwa nadal, ale rząd „odmroził” rowery miejskie. Ogłoszony 1 kwietnia zakaz korzystania z rowerów miejskich obowiązuje do 5 maja 2020 roku – informuje najnowsze Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń związanych z epidemią. To oznacza, że 6 maja BikeS może wrócić na ulice Szczecina.

Zapełnianie stacji zacznie się w środę rano. W śródmieściu do dyspozycji osób zarejestrowanych w BikeS będzie 350 rowerów, na Prawobrzeżu 170.

15 maja system zostanie uzupełniony o 63 nowe rowery.

– Pracownicy NiOL podczas naprawy czy transportu rowerów będą dezynfekować elementy najczęściej dotykane manetki, siodełko, kierownica, klawiatury terminali, ale nie mogą tego robić po każdym wypożyczeniu roweru – mówi Wojciech Jachim Rzecznik NiOL. – W związku z tym NiOL operator roweru miejskiego apeluje o zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Zalecenia dla użytkowników BikeS:

· Używaj podczas jazdy rękawiczek jednorazowych, ewentualnie rękawiczek zdezynfekowanych zgodnie z zaleceniami Sanepidu. Jeśli nie masz rękawiczek, dezynfekuj dłonie przed i po wypożyczeniu roweru;

· W trakcie poruszania się po mieście nie dotykaj twarzy, zwłaszcza okolic nosa, oczu i ust.

· Po dotarciu do celu podróży umyj dłonie wodą z mydłem.

Przypominamy, że na stacjach typu Nextbike (te, w których adaptery zamków są na przednim kole, jak na foto) rowery można wypożyczać za pomocą aplikacji Nextbike i kodu QR (czyli bez dotykania klawiatury terminalu).

W sprawach reklamacji prosimy kontaktować się wyłącznie za pośrednictwem email: bies@bikes-srm.pl oraz infolinii 91 50 65 200.

Źródło: szczecin.eu