Złota Pinezka dla Wałów Chrobrego

Google przyznaje Złote Pinezki – wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw. W województwie zachodniopomorskim nagrodę otrzymują Wały Chrobrego – wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić, aby obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. 

22 lipca 2020 r. – Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji. 

To właśnie dzięki opiniom użytkowników Map, Google wyłonił jedno najlepiej oceniane miejsce w każdym z 16 województw, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki. Dziś ogłasza laureata Złotej Pinezki w województwie zachodniopomorskim – Wały Chrobrego.

To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie – stąd można obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy Map i otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google.  

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki – Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw – miejsce szczególne i warte odwiedzenia. A takim – w województwie zachodniopomorskim – okazały się Wały Chrobrego. Gratulujemy mieszkańcom Szczecina oraz całego województwa. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi to miasto, zarezerwuje sobie czas, żeby przejść się wzdłuż Wałów, tym bardziej, że to tu odbywają się Dni Morza i duża część miejskich imprez, a także odkryć mniej znane i oczywiste miejsca – powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska. 

Tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego. W południowej części Wałów Chrobrego zlokalizowana jest siedziba Akademii Morskiej oraz budynek, w którym mieści się Teatr Współczesny i Muzeum Narodowe. Wały Chrobrego mają już ponad 12 000 opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7. 

Wały Chrobrego to bez wątpienia obowiązkowy punkt na trasie każdej wycieczki. Cieszę się tym bardziej, że to głosy od samych turystów i mieszkańców zdecydowały o przyznaniu Złotej Pinezki. Szczecin ma co pokazać, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie odkrył piękna naszego miasta, to gorąco zapraszamy – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Opracowane na podstawie wewnętrznych danych z Map Google, luty 2020 r. Wybór najwyżej ocenianej atrakcji został dokonany z grupy 5 miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen, przy spełnieniu warunku, że ich średnia wynosiła przynajmniej 4,5. Ponadto, pod uwagę były brane takie metryki, jak poziom zaangażowania Lokalnych Przewodników w ocenianie poszczególnych miejsc w Mapach Google oraz liczba ocen w ostatnich 100 dniach.