Travel Tomorrow

W ostatnich miesiącach branża turystyczna stanęła przed nowymi wyzwaniami. Epidemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie nowych rozwiązań, które umożliwiły bezpieczne zwiedzanie. Zainteresowani mogli skorzystać np. z wirtualnych spacerów i bez wychodzenia z domu zwiedzać chociażby popularne muzea. Pokazało to, że nawet w trudnych czasach turystyka może prężnie funkcjonować.  

W szybszym i efektywniejszym dostosowaniu do „nowej rzeczywistości” pomagać będą darmowe e-szkolenia w ramach cyklu Travel Tomorrow. Dzięki unijnym kursom, zarówno polscy, jak i niemieccy przewodnicy, mogą podnosić swoje kwalifikacje oraz nabyć umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi marketingowych w czasie pandemii. Wirtualne szkolenia mają być też miejscem do dyskusji, wymiany doświadczeń, pomysłów i inspiracji.

Cykl kursów on-line pozwoli przewodnikom urozmaicić przekaz, umożliwiając turystom ciekawy i bezpieczny sposób spędzenia wolnego czasu oraz zachęci do planowania wakacji w regionie.

Podczas wirtualnych szkoleń uczestnik dowie się m.in. z jakich elementów składa się opowieść, jakich typów opowieści używać w pracy przewodnika oraz jak opowiadać, by nas słuchano. W części praktycznej uczestnicy stworzą własne opowieści, które następnie będą oceniane.

Na zainteresowanych czeka sześć 90-minutowych spotkań teoretycznych, część praktyczna polegająca na pisaniu przez uczestników dwóch różnych opowieści (forma: opowiadanie pisemne oraz film) oraz część indywidualnych informacji zwrotnych, po analizie zadań.

Szkolenia odbędą się w dniach: 7.08., 28.08., 4.09., 11.09., 25.09., 16.10.
Oferta kierowana jest głównie do licencjonowanych przewodników, którzy do projektu zgłaszać się mogą do 31.07.2020 r. pod adresem: www.accredi.pl/traveltomorrow  30 wolnych miejsc czeka.

Travel Tomorrow to cykl szkoleń oraz filmów o tematyce turystycznej organizowanych przez spółkę Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Stowarzyszenie Turystyczne w Angermünde przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Źródło: szczecin.eu