Duma regionu, czyli „Zrobione w Szczecinie”.

Budują poczucie lokalnej tożsamości, promują region oraz urozmaicają rynek. Kolejnych dziesięciu przedsiębiorców otrzymało certyfikat marki „Zrobione w Szczecinie”.

To honorowe wyróżnienie, które przyznawane jest za innowacyjność, prospołeczność oraz unikatowość oferowanych produktów i usług. W tym roku wpłynęło łącznie czterdzieści wniosków o przyznanie certyfikatu.

O miano „Zrobione w Szczecinie” mogli ubiegać się przedsiębiorcy, którzy działają nie tylko na terenie miasta, ale również w miejscowościach należących do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Ze względu na panująca sytuację epidemiologiczną, w tym roku nie odbędzie się oficjalne wręczenie nagród.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek pogratulował laureatom w specjalnym nagraniu, które znajduje się na oficjalnym profilu na FB.

– Ta statuetka „Zrobione w Szczecinie” świadczy nie tylko o wysokiej jakości Waszych usług, ale także o tym, że jesteście ambasadorami naszego miasta i z tego z całą pewnością wszyscy możemy być dumni – powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.


Laureaci w kategorii produkt:

1. BP Rafał Lewandowski Zbigniew Balik, Restauracja „Spiżarnia Szczecińska” – Klasyczny paprykarz szczeciński własnego wyrobu.

2. Sady Rajewscy Karolina Rajewska – Sok Premium, 100% jabłkowy z konkretnej odmiany jabłek – idared. Firma rodzinna, trzecie pokolenie.

3. Cuda Celestyny Celestyna Krajczyńska – Wypieki Cuda Celestyny, pracownia cukierniczo-szkoleniowa, serniki, ciasta różnego rodzaju.

4. Browar Bosman w Szczecinie – Browar Bosman.

5. DROBIMEX Sp. z o.o. – Parówki sPortowców. Wędlina bezglutenowa z 93% mięsa z piersi kurczaka, dedykowana drużynie Pogoni Szczecin.

Laureaci w kategorii usługi:

1. IAI Sp. z o.o. – Oferuje m.in. kompleksową usługę dla profesjonalnych sprzedawców internetowych, nowoczesny i intuicyjny system rezerwacji on-line dla różnych modeli biznesu.

2. Grupa CSV Sp. z o.o. – Kompletne usługi lakiernicze, wsparcie handlowo-techniczne, optymalizacja pracy serwisu, szkolenie kadry serwisu.

3. CassperSoft Adam Kurkiewicz – Przewodnik po mieście: darmowe wycieczki po Szczecinie w j. angielskim. Organizuje m.in. trasę poświęconą szczecińskiemu piwowarstwu czy „Spacer wolnych ludzi”: szlak dotyczący wydarzeń grudnia 70.

4. Sprzedaż i Naprawa Sprzętu Oświetleniowego Renowacja lamp stylowych Lech Turkowski PIONIER SZCZECINA – Firma działająca od 12.07.1945 r. założona przez ojca pana Lecha Turkowskiego, najstarsza na ziemiach odzyskanych, niezmiennie w tym samym miejscu w kamienicy przy Bohaterów Getta Warszawskiego.

5. pAudio Technologies Sp. z o. o. – Centrala Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego (DSO IVO) dla dużych obiektów użyteczności publicznej i przemysłowych.

Marka „Zrobione w Szczecinie” istnieje na rynku od 2018 r. Dotychczas ubiegało się o nią ponad dwustu przedsiębiorców, spośród których prawie sześćdziesięciu otrzymało możliwość posługiwania się znakiem w swojej ofercie. Jest to niezwykła szansa na zaprezentowanie biznesu oraz wzrost rozpoznawalności własnej marki. Wybrany przedsiębiorca ma możliwość bezpłatnego udziału w programach i wydarzeniach o charakterze promocyjnym, realizowanych na terenie Szczecina. Może również wykorzystać logotyp na swoich produktach i materiałach reklamowych, podnosząc tym samym rangę prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa.