Music.Multimedia.Management.

Ruszył nabór do prowadzonego przez Filharmonię w Szczecinie międzynarodowego programu edukacyjno-artystycznego Music.Multimedia.Management. Skierowany do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, pracowników instytucji oraz placówek związanych z kulturą i sztuką dwuletni program MMM będzie rozwijał kompetencje specjalistów międzynarodowego sektora kultury.

Przed jakimi wyzwaniami stoi dziś świat muzyki klasycznej? Jak czerpać z dotychczasowych doświadczeń, aby wnieść świeżą perspektywę do sal koncertowych? Jak zapewnić i skonsolidować obecność w przestrzeni cyfrowej, kiedy koncerty na żywo znów staną się możliwe?

To tylko niektóre z pytań, na które Filharmonia w Szczecinie, wraz z partnerami Fjord Cadenza (Skodje, Norwegia) i TRAFO Trafostacją Sztuki (Szczecin) odpowie w nowym interdyscyplinarnym programie edukacyjno-artystycznym Music.Multimedia.Management. zaplanowanym na lata 2021/2022.

Program kierujemy do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, pracowników instytucji oraz placówek związanych z kulturą i sztuką, a także osób z dorobkiem artystycznym, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zarządzania i produkcji interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych.

Zaczynając od darmowych kursów on-line przewidzianych na maj-czerwiec 2021, wybrani kandydaci będą mieli możliwość udziału w 2-tygodniowych praktykach w siedzibach partnerów projektu, a następnie zakwalifikowania się na dwumiesięczny płatny staż w Polsce lub w Norwegii. Realizacja projektu ma wpłynąć na podnoszenie kompetencji specjalistów międzynarodowego sektora kultury oraz wzrost zainteresowania nowatorskimi formami wypowiedzi artystycznych.

Masterclass na początek

Każdy moduł programu składa się z serii webinariów i wykładów prowadzonych w języku angielskim przez szerokie grono ekspertów z całego świata. Lista modułów jest zróżnicowana i obejmuje: rozwój publiczności, edukację muzyczną, impresariat, zarządzanie zespołem, kuratorstwo sztuki, dźwięk (projektowanie i inżynieria) oraz światło i multimedia.

Rejestracja internetowa do programu jest już otwarta!

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zarejestrowane osoby będą miały dostęp do wstępnych masterclass przybliżających tematykę każdego z modułów i przedstawiających tutorów. Od 1 kwietnia do 5 maja potrwa zaś drugi etap rekrutacji, w którym będzie można wybrać interesujący nas moduł.

Międzynarodowe autorytety

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów z międzynarodowego sektora kultury. Są to między innymi Dyrektor artystyczny Filharmonii w Szczecinie i Fjord Cadenza, Rune Bergmann; krytyk sztuki i kurator Andrew Berardini, (LA); dyrygent Łukasz Borowicz (Filharmonia Poznańska); Kathryn Enticott, Enticott Music Management (Londyn), ekspert i doradca Kevin Kleinmann (Paryż), Gregor Kotow, CEO, LIU KOTOW International Management and Promotion (Hannover); Tuula Jukola-Nuorteva, Kierownik ds. Edukacji, Finnish National Opera & Ballet (Helsinki); Annika Kukkonen, producent, Helsinki Philharmonic Orchestra; Lydia Wen-Chen Kuo, CEO Taiwan National Symphony Orchestra; Julian Lloyd Webber, były dyrektor Royal Birmingham Conservatoire (UK); reżyser świateł Katarzyna Łuszczyk, reżyser dźwięku Prof. Joanna NapieralskaProf. Florian Riem, Sekretarz Generalny Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych; reżyser świateł Felice RossStanisław Ruksza, Dyrektor TRAFO Trafostacja Sztuki (Szczecin) i Erik Valderhaug, reżyser dźwięku, Dyrektor-Lydkjelleren (Ålesund), z gościnnym udziałem artystek i artystów, m.in. wiolonczelistek Anastasii Kobekiny i Camille Thomas.

Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i zapewnia możliwość współtworzenia konkretnych wydarzeń artystycznych takich jak: Music.Design.Form Festival, International Lutoslawski Youth Orchestra, Fjord Cadenza Festival oraz program wystawienniczy Galerii Poziom 4.

Więcej na: mmmproject.eu

Kontakt: info@mmmproject.eu

Źródło: szczecin.eu