Czepino zrealizuje swoje małe marzenie

Bezpieczna droga po zmierzchu w Czepinie to projekt, który zostanie zrealizowany przy wsparciu marszałkowskich środków z „Grantów sołeckich 2021”. Umowa przyznające wsparcie podpisał z beneficjentem 15 lipca br. marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

– Zainteresowanie konkursem świadczy o aktywności naszej społeczności. Ta cegiełka pomaga w realizacji małych marzeń mieszkańców Pomorza Zachodniego. Przez cały okres trwania konkursu „Granty sołeckie” to już blisko 800 dofinansowanych projektów łączną kwotą ponad 7 mln zł-mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Bezpieczna droga po zmierzchu
Mieszkańcy Czepina (gm. Gryfino) spacerujący, podróżujący czy uprawiający sport wzdłuż ulicy Topolowej będą czuć się bezpieczniej. Gmina Gryfino, dzięki marszałkowskim środkom, zadba o oświetlenie tej drogi. Pozwoli to m.in. na lepszą widoczność pieszych oraz zwierząt, które często spotyka się w tym miejscu ze względu na bliskie sąsiedztwo lasu.

– Bardzo dziękuję nie tylko za ten jeden grant, ale za wszystkie, które zostały przyznane dla sołectw z terenu naszej gminy. To inwestycje, które będą służyć nie tylko lokalnym społecznościom, ale również mieszkańcom całej gminy, którzy często na wypoczynek wybierają właśnie mniejsze miejscowości, a te dzięki pracy zaangażowanych samorządowców rozwijają się znakomicie – mówił burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Lista rankingowa konkursu „Granty sołeckie 2021” dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: www.grantysoleckie.wzp.pl .

O podpisanych umowach w ramach konkursu „Granty sołeckie 2021” można przeczytać także tutaj