Ruszyło miasteczko ruchu drogowego

Rozpoczęcie roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach było okazją do pokazania miasteczka ruchu drogowego.

Miasteczko jest zaprojektowane tak, by uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych. Są urządzenia do ćwiczeń usprawniających dla osób poruszających się na wózkach czy o kulach. 

  • Celem miasteczka jest wprowadzenie dzieci oraz młodzieży szkolnej z naszego ośrodka w kontekst życia w warunkach współczesnego miasta – mówi Ryszard Budzisz Dyrektor SOSW nr 1 w Policach.

Obiekt wyposażony jest w znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną. Jest tor przeszkód z urządzeniami usprawniającymi dla osób niepełnosprawnych oraz aleja parkowa o nawierzchni mineralnej z ławkami i oświetleniem. Miasteczko posiada także tor przeszkód spełniający wymagania regulaminu ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który rokrocznie jest organizowany w polickiej placówce.

Miasteczko ma służyć nie tylko uczniom SOSW nr 1 w Policach, ale także mieszkańcom Powiatu Polickiego.

  • Całkowity koszt budowy miasteczka wyniósł 871 532,74 zł. Gmina Miasto Szczecin przekazała na ten cel 50 000 złotych, Grupa Azoty Police 61 500 złotych, a firma Panattoni Development Europe Sp. z o.o. 61 500 złotych. Pozostały koszt – 698 532,74 złotych – pochodził z budżetu Powiatu Polickiego – mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.