Trwa budowa drogi łączącej Dk13 z Węzłem „Przecław”

Trwa budowa nowej drogi gminnej, która połączy drogę krajową nr 13 pomiędzy Przecławiem a Warzymicami, z węzłem „Przecław” na budowanej obwodnicy wyżej wymienionych miejscowości.

Prace postępują, doskonale z lotu ptaka widać już przebieg nowej drogi o nawierzchni z asfaltobetonu, która docelowo będzie miała 750 m długości i 7 m szerokości. Wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa. Zbudowana zostanie także kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny oraz zbudowane i przebudowane sieci elektroenergetyczne.

Zadanie wykonawca, firma RSK Wolin, wycenił na kwotę 4,999 mln zł. Prace potrwają jeszcze około roku.

– To bardzo istotna inwestycja. Nowa droga wyprowadzi ruch z Przecławia i Warzymic na realizowaną już dwupasmową obwodnicę – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. – Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych odciążająca zatłoczoną „trzynastkę”. Dlatego wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi budujemy już drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13. Planujemy także budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. Niedawno zakończył się remont generalny drogi ze Stobna do Szczecina, do którego Gmina Kołbaskowo dołożyła 2,6 mln zł – dodaje pani wójt.

Źródło: www.kołbaskowo.pl