Zapraszamy do udziału w międzynarodowym wydarzeniu na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem

Od 29 kwietnia do 8 maja przeprowadzona zostanie razem z lokalnymi organizacjami (samorządy, ngo, szkoły, koła wędkarskie, leśnicy, strażacy, media i grupy mieszkańców) akcja sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku.

To pierwsza edycja kompleksowego i międzynarodowego działania (z Czechami i Niemcami), które odbędzie się na całej długości Odry oraz na jej dopływach.

Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Na swoim koncie ma już przepłynięcie i posprzątanie ponad 15 tys. km rzek w Polsce i Europie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o Odrę – rzekę wyjątkową, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

W pierwszym tygodniu maja przeprowadzi międzynarodową akcję Czysta Odra. Każdy może się do niej przyłączyć! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, a następnie spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy, cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Pierwsze 100 grup zgłoszonych do akcji dostanie wsparcie w wysokości do 500 zł. Partnerem akcji jest Credit Agricole Bank Polska – organizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. #MniejPlastiku.

Można już się zgłaszać!

Czekamy na zgłoszenia mieszkańców, organizacji, sołectw, gmin, firm, szkół… Zachęcamy do kontaktu z odpowiednim dla danego miejsca regionalnym koordynatorem Akcji Czysta Odra:

Odcinek: Słubice – Szczecin – Świnoujście

Stowarzyszenie Wywrotka, Kontakt: Krzysztof Sowa, stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com , tel. 725 559 666