Ścieżki rowerowe rozwijają obszar metropolitalny

Rowerowy obszar metropolitalny. Mieszkańcy Szczecina i okolic oszaleli na punkcie jazdy na dwóch kółkach.
Mała, przytulna kawiarenka nieopodal ścieżki rowerowej to teraz jedno z najważniejszych punktów Wołczkowa. Przychodzą tutaj rodziny z dziećmi, osoby starsze, młode osoby na kawę i plotki. Jest też ogromna liczba… rowerzystów.

Możemy powiedzieć, że ścieżka okazała się strzałem w dziesiątkę i rowerzyści traktują już naszą kawiarnię jako swój przystanek w podróży do pracy czy ogólnie w weekendowej rekreacji – mówią właściciele kawiarni, która nazywa się właśnie „Przystanek”. Przedstawiciele Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego przyznają, że budowa infrastruktury rowerowej to jeden z priorytetów mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Stawiamy na spójność oraz na komplementarne rozwiązania, które sprawią, że rower stanie się godną alternatywą dla samochodu – mówi Magdalena Maik, zastępca dyrektora biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. – Kawiarnia „Przystanek” pokazuje, że przy ścieżkach rowerowych kwitnie życie, także to gospodarcze – dodaje.

Rowerowa kawiarnia podbiła serca mieszkańców Wołczkowa Kawiarenka zlokalizowana obok ścieżki rowerowej stała się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Gminy Dobra. „Rowerowe” elementy wyposażenia wnętrza nie są przypadkowe. Rowerzyści uwielbiają korzystać z tego miejsca podczas swoich turystycznych wypraw.

Myśl o stworzeniu takiego miejsca kiełkowała w głowie od dawna. W którymś momencie nadarzyła się okazja na wynajem tego obiektu. Kawiarnia powstała dwa lata temu, zaczęła się wówczas budowa ścieżki i remont drogi. Okazało się, że jest to świetny pomysł, by zlokalizować taki punkt obok ścieżki. Przyjeżdżają rodzinne wycieczki rowerowe czy osoby mające nas „na trasie”. Mamy wręcz klientów systematycznych, którzy w niedzielę po wycieczkę przyjeżdżają na kawkę i tort bezowy. Wołczkowo jest przelotówką dla rowerów i samochodów, a my jesteśmy dla wielu osób przystankiem na szybkie espresso – mówi Anna Ruchlewicz, współwłaścicielka Cafe Przystanek.

Zapraszamy na film >>>> https://www.youtube.com/watch?v=BhhhYdKC38o

kawiarnia