Morskie Centrum Nauki rozbłysnęło

Wielobarwność, możliwość uruchamiania scen i animacji, synchronizacja efektów świetlnych z sygnałami audio, a to wszystko za sprawą nowoczesnego systemu i 16 tys. diod LEDowych. Morskie Centrum Nauki , 22 kwietnia br., rozbłysnęło feerią barw. Był to pierwszy, oficjalny pokaz oświetlenia, które zdobić będzie nocą morską instytucję kultury.

Instalacja zamontowana na elewacji umożliwia prezentacje świetlne w różnych konfiguracjach. System oświetlenia fasady budynku Morskiego Centrum Nauki składa się z soczewkowych opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED. Ponad 440 opraw ustawionych tak, by optymalnie oświetlić ściany budynku składa się z 16 tysięcy diod. Zamontowano je pomiędzy pionowymi profilami konstrukcji siatki elewacyjnej.

Zainstalowany system umożliwia zdalne sterowanie iluminacją oraz jej konfigurację z komputerów i urządzeń mobilnych poprzez sieć LAN. Wyposażono go w player multimediów przystosowany do synchronizacji efektów świetlnych z sygnałami audio. Umożliwi to przygotowywanie w przyszłości pokazów z użyciem ilustracji dźwiękowych wykorzystujących głośniki zewnętrzne, umieszczone na tarasie oraz wokół budynku.

Do czasu oficjalnego otwarcia obiektu iluminacja będzie rozświetlała budynek MCN codziennie, po zachodzie słońca, przez dwie godziny.

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast