Startuje tegoroczny sezon żeglarski.

Bandera na maszt, czas rozpocząć kolejny sezon. Już w sobotę, 7 maja w Centrum Żeglarskim w południe zainaugurujemy tegoroczny sezon żeglarski.

Po pandemicznej przerwie wracamy do tradycyjnych inauguracji sezonu w Centrum Żeglarskim. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 7 maja.

– O 11.45 zgromadzimy się na placu apelowym pod masztem, gdzie przy dźwiękach hymnu podniesiemy banderę – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. – Tradycyjnie, rozpoczniemy od wystąpienia dzieci z Przedszkola Publicznego 27 „Żagielek”. Po podniesieniu bandery i części oficjalnej będziemy mogli posłuchać koncertu zespołu IGA’CKI BAND. Z muzyką na ustach przejdziemy do wspólnego biesiadowania przy ognisku oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Oczywiście nie zabraknie też atrakcji na wodzie. Na gości czekać będą krótkie rejsy naszymi jednostkami po Jeziorze Dąbie oraz regaty klasy F5-E. Rodziców zaś zapraszamy do świetlicy na wykład Artura Burdzieja „Jak być dobrym rodzicem zawodnika” – godz. 13.00.