Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza

7 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. To dobra
okazja, by przyjrzeć się działaniom podejmowanym przez Polskę na rzecz walki o błękitne niebo.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej oraz Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowały na
Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza wiele wydarzeń promujących wspólną troskę o czyste
powietrze. Będą to m.in.: szkolenia dla gmin dotyczące możliwości korzystania ze środków przeznaczonych na walkę o czyste powietrze, szkolenia online dla beneficjentów, quizy ekologiczne, programy telewizyjne i radiowe. Można będzie także skorzystać z fachowej wiedzy doradców energetycznych, którzy podpowiedzą w kwestii możliwych rozwiązań dotyczących efektywności energetycznej, w tym termomodernizacji budynków, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek i skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania. Ustanowienie Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza dla błękitnego nieba służy podniesieniu świadomości społecznej na temat jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie, rozwój i środowisko.
Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza w Polsce to dzień, w którym powinniśmy w szczególny sposób zachęcać do codziennych inicjatyw aby polepszyć jakość powietrza, komfort życia i efektywność
energetyczną swojego budynku mieszkalnego, zmniejszyć jego zapotrzebowanie na ciepło przy zachowaniu najlepszych jego standardów cieplnych.

Plakat

Więcej na https://czystepowietrze.gov.pl/