Trwa nabór do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina 2022

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za 2022 rok. Do przyznania będzie dziewięć nagród. Nabór potrwa do 15 lutego, a zwycięzców poznamy 25 marca. Zapraszamy!

Przypominamy. Przed nami siódma edycja Nagród Żeglarskich. Wyróżnienia przyznawane są żeglarzom, przede wszystkim, z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim.
Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

Nagroda Główna imienia kapitana Ludomira Mączki;
Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
Nagroda Kota Umbriagi;
Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
Wydarzenie Żeglarskie;
Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.


Zgłoszenia prowadzone będą za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają od 10 stycznia do 15 lutego 2023. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.