Artystyczna pobudka w Stargardzie

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji ArtFestiwalu. W ostatni weekend maja (27 i 28.05.) cały Stargard znów zapełni się sztuką. Każdy twórca może dołączyć do tego wyjątkowego wydarzenia. Propozycje są przyjmowane do 28.04. (piątek), warto jednak zrobić to jak najszybciej i już zacząć planować swój występ, wystawę albo pokaz. Stargardzkie Centrum Kultury pomoże w załatwieniu formalności i odpowie na każde pytanie.

– ArtFestiwal na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz Stargardu. Doceniają go tysiące mieszkańców, ale też coraz liczniejsza grupa ludzi spoza naszego miasta, którzy specjalnie przyjeżdżają tutaj, aby poczuć ten wyjątkowy klimat. Zachęcam, żeby zgłosić się do tegorocznej edycji i dołączyć do tej licznej, ArtFestiwalowej rodziny. Czasami potrzeba do tego trochę odwagi, ale naprawdę warto. To niezapomniana przygoda, okazja do spotkania ciekawych ludzi, pokazania swojej twórczości całemu miastu i nie tylko – mówi prezydent Rafał Zając.

Kartę zgłoszenia, regulamin i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć tutaj. Dodatkowo od poniedziałku do piątku (8:00-16:00) pracownicy SCK czekają na wszystkich, którzy mają pytania albo potrzebują pomocy w dopełnieniu formalności. Wystarczy przyjść do pokoju nr 5 (SCK przy ul. J. Piłsudskiego 105). Pozostali mogą zgłosić się e-mailowo na adres: artfestiwal@sck.stargard.pl. Do dyspozycji jest również koordynator ArtFestiwalu. Można skontaktować się z nim skontaktować się telefonicznie – 798 599 258.

Tego wydarzenia nie trzeba przedstawiać stargardzianom, ale jeśli ktoś jeszcze nie brał udziału w wielkim święcie sztuki, koniecznie powinien nadrobić zaległości. Co roku w jeden majowy weekend setki artystów prezentują swoje dzieła w najróżniejszych zakątkach miasta. Muzyka, śpiew, taniec, malarstwo, rzeźba, fotografia, teatr – długo można byłoby wymieniać wszystkie formy sztuki, która dosłownie wychodzi na ulice Stargardu. Na ArtFestiwalowej mapie są oczywiście galerie sztuki, ale również parki, skwery, świątynie, zabytki, szkoły, sklepy i restauracje. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny – zarówno dla artystów, jak i odwiedzających.