Rusza Baja Poland

Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta – to nas czeka na początku września w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i Dobrej. Rajdowe trasy Columa Medica Baja Poland będą areną zmagań o tytuły Pucharu Świata i Pucharu Europy FIA. Emocji i gwiazd światowego motorsportu na pewno nie zabraknie!

Trzy dni walki, pięć odcinków specjalnych, 500 kilometrów rajdowych zmagań na najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce – znamy pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Columna Medica Baja Poland.

Na niezwykle wymagających trasach jak co roku zobaczymy najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki i pojazdy SSV.

Baja Poland czeka na kibiców

W porównaniu z poprzednim dwoma latami rajd przeszedł poważne zmiany. Można śmiało powiedzieć, że po okresie ograniczeń impreza nie tylko powraca z ofertą dla kibiców, ale jeszcze bardziej się na nich otwiera.

Rajd odbędzie się w sprawdzonej czterodniowej formule. 1 września będzie dniem administracyjnym przeznaczonym dla zawodników w celu dopełnienia przez nich wszystkich formalności związanych z udziałem w zawodach sportowych. Jednak już od piątkowego poranka 2 września na kibiców będzie czekał przedsmak rywalizacji na odcinkach specjalnych. W miejscowości Wołczkowo w Gminie Dobra Szczecińska zostanie rozegrany Odcinek Testowy.

Tego samego dnia przy najbardziej rajdowej ulicy w Szczecinie – ul. Szafera – odbędzie się start honorowy i Odcinek Kwalifikacyjny. W tym miejscu zlokalizowane będzie Miasteczko Rajdowe – to największa zmiana i duże ułatwienie dla kibiców. W położonej tuż obok Netto Arenie Szczecin znajdować się będzie siedziba rajdu.

Z kolei w sobotę 3 września strefa serwisowa zostanie przeniesiona bezpośrednio na teren kultowego dla rajdów terenowych – Poligonu Drawskiego. Tuż obok niego zlokalizowana będzie strefa dla kibiców na słynnym Pasie Ćwiczeń Taktycznych Bucierz, razem ze startem oraz metą najdłuższego i najtrudniejszego odcinka specjalnego w rajdzie.

Niedzielne odcinki specjalne w Gminie Dobra tradycyjnie zakończą trzydniową rywalizację w rajdzie. Te bardzo przyjazne kibicom tereny będą miejscem walki o ostatnie cenne sekundy w imprezie i często potrafią zaskoczyć nieprzewidywalnymi warunkami.

PROGRAM RAJDU:

25.08.2023 – PIĄTEK

9:00 – 21:00 – Miasteczko Rajdowe/Strzelnica Wojskowa – Szczecin, ul Szafera
od 16:00 – OS 1 Prolog/Strzelnica Wojskowa – Szczecin, ul Szafera
od 19:00 – Ceremonia Startu Rajdu i Wybór pozycji startowych/Wały Chrobrego – Szczecin

26.08.2023 – SOBOTA

8:00 – 19:00 – Oddalony Serwis/Poligon Drawsko Pomorskie
9:00 – OS 2 CSB DRAWSKO POMORSKIE
13:40 – OS 3 CSB DRAWSKO POMORSKIE

27.08.2023 – NIEDZIELA

8:00 – 18:00 – Miasteczko Rajdowe/Strzelnica Wojskowa – Szczecin, ul Szafera
9:10 – OS 4 GM. DOBRA – SZCZECIN
12:10 – OS 5 GM. DOBRA – SZCZECIN
od 13:30 – Ceremonia Rozdania Nagród/Wały Chrobrego – Szczecin

Więcej informacji na stronie www.bajapoland.eu w zakładce Kibice. Zapraszamy!