Decydująca faza konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu”. Zagłosuj i wygraj nagrody.

Finaliści konkursu gospodarczego  „Twój biznes pod banderą sukcesu” walczą o zwycięstwo i nagrody o łącznej wartości blisko 100 tys. zł. Teraz czas na decydującą fazę zmagań. Wystartowało internetowe głosowanie. Dla głosujących także przewidziano cenne nagrody rzeczowe!

W tym konkursie warto startować
Konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza promuje innowacyjnych, nowoczesnych, rzetelnych przedsiębiorców sektora MŚP. Tegoroczna, czwarta już, edycja przyciągnęła rekordową liczbę firm. Do konkursu wypłynęło ponad 220 zgłoszeń. Z tej grupy kapituła wyłoniła ostatecznie 19 finalistów. Firmy reprezentują ciekawe branże i nowatorskie pomysły: od produkcji drzwi i okien w oparciu o renomowane systemy profili, przez naturalne, ręcznie robione kosmetyki, aż po sklep z odzieżą inkluzywną czy „królewskie” bajgle.

Finaliści mogli korzystać z bogatego pakietu świadczeń promocyjnych. Tworzone były m.in. spersonalizowane wizytówki i materiały graficzne, materiały filmowe. Odbywały się spotkania z doradcami biznesowymi oraz warsztaty z zakresu promocji produktów. Teraz konkurs wchodzi w decydująca fazę.

– Konkurs gospodarczy jest prawdziwym świętem zachodniopomorskich przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy w biznesie, wdrażają innowacyjne produkty i usługi, zdobywają nowe rynki. Pomysłowość, odwaga, ambicje i kompetencje przedsiębiorców to bezcenny kapitał. Początkowym celem konkursu było pokazanie, że Pomorze Zachodnie to miejsce, gdzie odważni i kreatywni ludzie prowadzą swój biznes i gdzie wiele firm wyróżnia innowacyjne i nowoczesne podejście do swojej działalności. Wydaje się jednak, że kolejne przykłady rozwiniętych biznesów pokazują, że Pomorze Zachodnie nie musi już niczego w tej dziedzinie udowadniać. Tym ludziom po prostu trzeba stworzyć odpowiednie warunki, aby mogli uwolnić potencjał i pokazać go na zewnątrz – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Win – win. Wygrywają też głosujący
W poniedziałek, 30 października 2023 r. rozpoczęło się głosowanie internautów. Laureaci z największą liczbą głosów otrzymają nagrody finansowe. Dla zwycięzcy przewidziano 30 tysięcy złotych. Za zajęcie II miejsca 25 tys. zł. Nagroda za III miejsce to 20 tys. zł.

Również dla głosujących przewidziano atrakcyjne nagrody. To dla pierwszego losu: Smartfon Apple 15, dla drugiego losu Tablet iPad Apple Pro 11 i dla trzeciego losu Smartwatch Apple Watch.

Głosować można do 22 listopada 2023 r. (do godziny 23:59) przez stronę internetową https://biznes.wzp.pl. Głosujący może wziąć udział w głosowaniu tylko raz.

Wielki finał w Teatrze Polskim
O tym, kto zwycięży dowiemy się podczas gali finałowej, która odbędzie się 27 listopada 2023 r. w Teatrze Polskim w Szczecinie. Dodatkowo goście wydarzenia, podczas gali, przyznają nagrodę publiczności. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł! W tym dniu zostaną też wylosowane nagrody rzeczowe dla głosujących.

Konkurs gospodarczy marszałka pokazuje siłę mikro, małych i średnich firm z Pomorza Zachodniego. To niepowtarzalna i szyta na miarę szansa na rozwój i promocję, a tym samym wzrost sprzedaży.

Jak tłumaczy Krzysztof Barczyk, dyrektor Gabinetu Marszałka i przewodniczący kapituły konkursu

– Niesamowite historie laureatów dowodzą, że zaczynając w garażu, każdy może zbudować coś naprawdę dużego. Przykładem może być Coffedesk, dziś jeden z największych sprzedawców kawy w Polsce. Z kolei Natalie Palacz na początku jeździła po zawodach jeździeckich i sprzedawała bluzy, a obecnie projektuje i produkuje ubrania oraz akcesoria jeździeckie, sprzedając je z powodzeniem zarówno w kraju, jak i na świecie. I właśnie takich ludzi pokazujemy w konkursie.

Swoimi doświadczeniami dzielą się też przedsiębiorcy, którzy brali udział w poprzednich edycjach.

– Polecam wszystkim przedsiębiorcom udział w konkursie gospodarczym. Nie tylko ze względu na nagrody, ale na możliwość stworzenia profesjonalnych materiałów video oraz świetną okazję do networkingu – Natalie Palacz, True Rider.

–  Udział w konkursie pomógł nam zwiększyć popularność marki, co przełożyło się na znaczny wzrost sprzedaży naszych produktów – Wiktoria Staszak Staszków, WIKK.ME

– Wyróżnienie w konkursie utwierdziło nas w przekonaniu, że mała firma może odnieść sukces – Damian Błaszczyk, Olma.

Więcej informacji:
https://biznes.wzp.pl/ oraz https://konkursgospodarczy.pl/ 


Finaliści IV edycji konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”

 • NET MARINE – MARINE POWER SERVICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • „MIKROFONIKA” TOMASZ BARTOS
 • R3 POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • WES AUDIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • EVERGREEN SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • PPHU REDAN RENATA DANIŁOWICZ
 • SOVA GUITARS – ADRIAN SOWA
 • NORTH.PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
 • „SZKŁO” ZAKŁAD SZKLARSKI S. C. KRYSTYNA BAŃKOWSKA-JAZ, MAREK JAZ
 • MICHAŁ BĄCZYŃSKI
 • SYTO MAGDALENA GOGŁOZA
 • JNL ANTONY LEWANDOWICZ
 • EBNH PAULINA KOŁACZEK
 • STATT RAFAŁ BUCIAK
 • KRAFTED JULIA STANNY
 • PBM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • BOGDANOWICZ CHMIELEWSKA ARCHITEKCI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • TREKI JACEK WÓJCIK
 • KRZYSZTOF WOROTYŃSKI LS PROJECT.

IV edycja konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowana w ramach projektu pn. „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.