Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wyróżniono nasze samorządy.

W poniedziałek 20 listopada w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie wręczono wyróżnienia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Zaledwie 5 samorządów naszego województwa, które zostały docenione za niesienie skutecznej pomocy potrzebującym mieszkańcom. Najwięcej wyróżnień – 28 – odebrały placówki pomocy społecznej.

Wyróżnienie z rąk Wicewojewody Zachodniopomorskiego Mateusza Wagemanna otrzymał Powiat Policki. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Policki Andrzej Bednarek i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska.

Natomiast Wicewojewoda Tomasz Wójcik wyróżnił miasto Stargard, za zaangażowanie Stargardu w realizację różnych programów i przedsięwzięć wzmacnia potencjał całej społeczności lokalnej.

Wyróżnienia wręczono w pięciu kategoriach placówkom pomocowym z województwa zachodniopomorskiego, w tym Powiatowi Polickiemu za realizację projektów i przedsięwzięć, które w istotny sposób wpływają na wzmocnienie potencjału społeczności lokalnej.

Wyróżnienie podczas poniedziałkowej uroczystości otrzymała także Gmina Police, reprezentowana przez Burmistrza Polic Władysława Diakuna i Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach Marty Tokarski.