Różany Ogród Sztuki zaprasza w lipcu

Serdecznie zapraszamy na lipcowe spotkania w ramach Różanego Ogrodu Sztuki. Jakie atrakcje na nas czekają ?

 1. lipca, niedziela

Urodziny Szczecina

godz. 12.00

 1. Zjazd Młodych Gwiazd.

Młodzi śpiewają Kondratowicza

Koncert galowy „Na deszcz i wiatr” czwartej edycji konkursu wokalnego Zjazd Młodych Gwiazd. Rozdanie nagród

godz. 12.00

Tort urodzinowy

godz. 11.00-16.00

Warsztaty twórcze i animacje dla dzieci.

W urodziny Szczecina zapraszamy dużych i małych na magiczne przyjęcie w Krainie Czarów. Mamy ogromny dmuchany tort, dzięki któremu nikt z odwiedzających Różankę nie będzie miała wątpliwość, że to urodziny najpiękniejszego miasta na świecie. Klimat Ogrodu podkreśli także nasza ogromna róża, niezwykła dekoracja zrobiona na zamówienie.

Dzieci przywitają szczudlarze: Zając oraz Szalony Kapelusznik, a także Alicja, która będzie trzymała w ręku ogromną różę, co tylko wzmocni atmosferę magii.

Do tego przygotujemy scenografię jak w Krainie Czarów: bajkowe tło, wykładzinę, czerwony stylowy fotel, stół jak na herbatce, wiatraczki, bicykl itp.

Spektakl „Szalona Herbatka u Alicji” – złośliwa Królowa Kier pochowała w herbacianej zastawie zadania i zagadki, aby uniknąć kłopotów Szalony Kapelusznik i Alicja będą musieli je wszystkie wykonać. Nie uda im się to bez pomocy dzieci! Każdy podczas naszego spektaklu zostanie zaproszony do stołu i poczuje się jak w Krainie Czarów. Podczas przedstawienia zaprezentowana zostanie autorska muzyka, śpiewane będą piosenki na żywo a w fabułę wpleciemy anegdoty o Szczecinie.

Animacje na szczudłach – szczudlarze będą robili baloniki i zadawali zagadki o Szczecinie (jeden szczudlarz o 14:30  zejdzie na spektakl jednak podczas spektaklu także wejdzie na szczudła)

Bańkowe show Alicji – przy pomocy specjalnych profejsonalnych obręczy Alicja wyczaruje deszcz baniek! Morską pianę, bańki z dymem, bańkę płonącą a jeśli dopisze pogoda będzie zamykała dzieci w bańkach. Pozwoli także dzieciom wyczarować samodzielnie morską pianę i bańki!

Zabawy związane z Krainą Czarów: przejście na czas przez króliczą norę, rodzinne przenoszenie herbaty na czas w filiżance, ta rodzinka która wyleje najmniej wygra zdjęcie polaroidem! Zagadki o Szczecinie, itp.

Robienie zdjęć w przebraniach z Krainy Czarów- w naszej krainie będą niezwykłe kapelusze, uszy zająca, peruki, itp Każdy będzie mógł się w nie przebrać i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę!

Zabawne konkursy ruchowe i zręcznościowe w klimacie Alicji – Przejście prze norę Zająca! Gra w Szalonego Krykieta! Wróżenie i zadania z kart Królowej Kier. Gra w Szalone sumo, Rusz głową, Kalambury dla rodzin, itp. Efektowne i zabawne konkursy na scenie dla wszystkich chętnych.

Jak to leciało? – Jednej osobie z rodziny założymy słuchawki na uszy i puścimy znany utwór muzyczny, który będzie słyszeć tylko ona. Jej zadaniem będzie zanucić ten utwór nie używając słów, tak aby reszta drużyny odgadła tytuł piosenki. Jeżeli nie odgadnie drużyna, to nagrodzimy kogoś z publiczności, komu uda się podać nazwę piosenki. Bardzo zabawny i wesoły konkurs.

Skoki przez największą skakankę świata, czyli „Kto zdoła przeskoczyć Zająca”-

w zależności od zainteresowania może być wersja dla całej rodziny a możemy też zrobić indywidualne dla chętnych dzieci. Alicja i Zając wskoczą na szczudła od wypicia magicznego płynu i zakręcą liną!

Zbadamy poziom radości wśród uczestników zabawy- lekarskim stetoskopem oraz skrzynką śmiechu (profesjonalny gadżet)

Wesołe karaoke” dla grup lub rodzin – znane, pogodne i lubiane utwory zaśpiewamy wspólnie. Będą to przeboje z bajek dla dzieci ale też takie jak „Tyle słońca w całym mieście”.

Kręcimy nasze uśmiechy dronem! -na koniec nakręcimy film ze wszystkimi uczestnikami zabawy lekkim dronem, bezpiecznym i dopuszczonym do latania w mieście. 

Warsztaty:

 1. KOCHAM SZCZECIN

W ramach urodzinowych przygotowań powstaną okazjonalne podkładki na stół i pod kubek ze szczecińskimi akcentami.

 1. POLSKIE KINO  – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE

Na warsztatach stworzymy klatki do filmu animowanego. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzić kreatywność, odkrywać nowe możliwości twórcze.

 1. Dno morskie – co kryje i co w nim żyje

Podczas warsztatów dzieci będą mogły wykonać przestrzenne formy nawiązujące do podwodnego świata, do świata własnych wyobrażeń na temat życia morskiego.

MAGICZNE PRZYJĘCIE W KRAINIE CZARÓW

Spektakl „Szalona Herbatka u Alicji” – złośliwa Królowa Kier pochowała w herbacianej zastawie zadania i zagadki, aby uniknąć kłopotów Szalony Kapelusznik i Alicja będą musieli je wszystkie wykonać. Nie uda im się to bez pomocy dzieci.

Nie zabraknie animacji na szczudłach, bańkowego show Alicji, gier i zabaw dla najmłodszych.

godz. 16.00-19.00

Urodzinowa Potańcówka

Urodzinowa Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka.

Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta.

 1. lipca, niedziela

godz. 12.00-13.00

Koncert  „Krąg Szczecinowi” z okazji obchodów 50-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”.

11.00 – 14.00

Warsztaty:

 1. MALOWANY KONIK  – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty na których powstaną folkowe koniki i wózki inspirowane piosenką „Malowany wózek”.

 1. JAK UBIERAŁA SIĘ DOBRAWA – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Podczas warsztatów wykonamy tzw. czółko. Była to typowa ozdoba Słowianek, na którą składała się pięknie zdobiona opaska noszona na głowie.

 1. ORIGAMI – warsztaty japońskiej sztuki składania papieru.

godz.13.00-14.00

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” – warsztaty taneczne, wokalne

i rękodzielnicze dla różnych grup wiekowych, których celem będzie poznanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz integracja międzypokoleniowa.

 1. lipca, niedziela

godz. 12.00-13.00

Rok 2019 został ogłoszony rokiem Moniuszkowskim, z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny koncertu z repertuarem tego wybitnego kompozytora XIX wieku.

W składzie muzycznym występuje Kwartet Smyczkowy Ba-Rock zamiennie z Kwartetem Smyczkowym String Girls Band oraz znakomici soliści szczecińskiej Opery na Zamku: Lucyna Boguszewska i Paweł Wolski. Moderatorem koncertu jest Dariusz Koronczewski.

W programie zawarte są różnorodne formy muzyczne jakie komponował Stanisław Moniuszko,. m.in: Kwartet Smyczkowy nr 1, arie z oper: Straszny dwór, Halka, Hrabina, a także wybrane pieśni kompozytora.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

W niedzielne popołudnie będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów. Za konsoletą Dj Tomek.

 1. lipca, niedziela

Letnia Fiesta Jazzowa

godz. 12.00- 13.00

Michal Martyniuk Trio w składzie: Michal Martyniuk – piano, Bartek Chojnacki – kontrabas, Kuba Gudz – perkusja; zaprezentują materiał z ostatniej płyty lidera „Nothing To Prove”, jak również nowe kompozycje.

godz. 13.00-13.45

Dnipro Jazz Combo (Ukraina) – utalentowani młodzi jazzmani z Konserwatorium Muzycznego z Dniepra, Jazz Sister Cities z naszym Szczecin Jazz, którzy w ramach współpracy międzynarodowej wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez The Jazz Brigade.

godz. 13.45-14.30

Nikola Lipska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa, a także klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

godz. 18.00-19.00

Yakiv Tsvietinskyi Qunitet (Dniepr, Ukraina) jazzowy trębacz, który jest jednym

z nowoczesnych głosów ukraińskiej sceny jazzowej. Jako kompozytor Głęboko zakorzeniony w muzyce klasycznej i modernistycznej. Yakiv tworzy utwory jazzowe o rozwiniętych złożonych fakturach, zachowując jednocześnie swobodę i spontaniczność improwizowanej natury jazzu. Jego styl trąbkowy łączy wpływy liryzmu Cheta Bakera, ruchu Clarka Terry’ego, dźwięku Tomasza Stańki i nieprzewidywalności Kenny’ego Wheelera.

godz. 19.00-20.00

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade. W programie autorski program Brygady, który Ostrowski nazywa międzynarodowym dialogiem artystycznym, w którym znajdują się zarówno amerykańskie standardy jazzowe D. Brubecka jak i aranżacje muzyki polskiej – Chopin, Komeda, My Pierwsza Brygada

11.00 – 14.00

Warsztaty:

 1. ŚWIATOWID – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty rzeźbiarskie inspirowane Światowidem z Liczkowiec, kamiennego posągu pochodzącego z IX wieku, wydobytego w 1848 roku z rzeki Zbrucz w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna na Podolu 

 1. NIE ZAPOMNIJ O MNIE – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Papier czerpany swoją historią sięga do średniowiecza. Tworzenie papieru czerpanego bazuje na dawnej technice, którą poznamy podczas przeprowadzanych warsztatów.

POLSKI TEATR – LOKOMOTYWA  – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE

Spotkanie  warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z brawurowej roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga „Pippi Pończoszanka”. Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących. 

Różany Ogród w Szczecinie

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Źródło: szczecin.eu