Gminny ośrodek w Kołbaskowie otwarty

16 września 2019 rok – to był wielki dzień dla Gminy Kołbaskowo. Oficjalnie otwarto Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Symboliczną wstęgę przecięto o godzinie 17. Po chwili goście weszli do holu głównego obiektu, gdzie czekał okolicznościowy, 35 kilogramowy tort.

– To dla nas wyjątkowy i wielki dzień. Jestem przekonana, że ten obiekt będzie tętnił życiem nie tylko podczas hucznego tygodnia otwarcia, ale dzięki panu Mariuszowi Skórze, dyrektorowi ośrodka, także przez długie lata – mówiła już ze sceny sali widowiskowej Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Długo dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kompleksu, pomysłodawcom, wykonawcom, radnym, pracownikom urzędu. Wszystkich zaprosiła też na scenę.

– Osoby, które stoją za mną wymyśliły ten obiekt. Osoby siedzące przede mną wybudowały go. A my zrobimy wszystko, żebyście byli z niego dumni – powiedział Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu.

– Kto zna tę panią – powiedziała Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo, patrząc w stronę Małgorzaty Schwarz – ten wie, że jeśli w jej głowie zrodzi się jakaś idea, to nie ma mocnych. Ten dom nie miał szans nie zostać wybudowanym. Dzięki uporowi i zaangażowaniu wielu ludzi, którzy tu są z nami, jesteśmy dziś w tym pięknym miejscu.

Baltic Neopolis Orchestra był pierwszym zespołem, który wystąpił na deskach GOKSiR w Przecławiu. Pierwszym utworem był Divertimento F-dur Mozarta. Później widownię wprowadziła w liryczne, a także żywiołowe żydowskie klimaty piękna oraz obdarzona cudownym głosem Izabela Szafrańska. Dzień zakończył refleksyjny, pełen humoru występ Roberta Kasprzyckiego.

Źródło: Gmina Kołbaskowo