Gmina Stepnica prowadzi akcję maseczki

Pandemia koronawirusa zdezorganizowała pracę i aktywności całej naszej społeczności. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Stepnica pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy wraz z ochotnikami od 21 marca br. rozpoczęli szycie maseczek ochronnych. Pierwsze partie trafiły do instytucji medycznych nie tylko w Stepnicy. Maseczki dostarczono także pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Stepnica, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  oraz dla stepnickich policjantów. Jednak w związku z coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców  naszej gminy rozpoczęto wydawanie  maseczek poprzez przekazywanie w sklepach   przy okazji zakupów. Szycie mogło się odbywać  dzięki ofiarności  mieszkańców, którzy zaczęli wpłacać datki na ten cel na konto goku. Zakupiono ponad 60 mb tkanin,  1200 metrów gumy oraz nici.  Ogromną niespodziankę zrobili przedstawiciele Fundacji Talent Promocja Sport dostarczając kolejne 50 m kolorowych tkanin. 

Ze względu na wprowadzony od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy i ogromne zapotrzebowanie mieszkańców Gmina Stepnica zakupiła kolejne partie tkaniny, nici i gumek. Maseczki szyte są codziennie w Domu Kultury w Racimierzu oraz  Goku i kilku sztabach maseczkowych w domach prywatnych. Codziennie w godz. 10:00 – 14:00 możliwy jest odbiór maseczek w oknie sali plastycznej GOKu. Została także stworzona specjalna oferta dla seniorów. Wystarczy, że zadzwonią pod numer tel. 533 979 917, a maseczki zostaną dostarczone przez pracowników Gok w godzinach popołudniowych. Akcja Gminnego Ośrodka Kultury promowana jest hasłem #zamaskowanisąznami.

Gmina oprócz wspierania akcji szycia maseczek zakupiła jeszcze 1800 szt. maseczek wielokrotnego użytku, które w większości rozdystrybuowane zostaną wśród mieszkańców gminy  powyżej  55 roku życia. W mniejszych miejscowościach maseczki  pomogą dostarczyć  sołtysi.