W Stargardzie czeka 4 000 000 zł dla firm

Ruszył nabór wniosków od firm ze Stargardu, które chcą dostać pożyczkę płynnościową na atrakcyjnych warunkach. Takie wsparcie miasta można wykorzystać na bieżące potrzeby związane z prowadzonym biznesem. To rozwiązanie pomoże przedsiębiorcom przetrwać trudny czas epidemii koronawirusa.

– Bezpośrednia pomoc finansowa od nas jest potrzebna tym firmom, które nie mogą uzyskać wsparcia ze strony rządu. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego bez czekania na kolejne rozwiązania państwowej tarczy antykryzysowej podjęła negocjacje z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. W efekcie razem z naszym wkładem mamy aż 4 000 000 zł dla stargardzkich przedsiębiorców. Zachęcam właścicieli lokalnych firm do skorzystania ze wsparcia przygotowanego przez SARL – mówi prezydent Rafał Zając.

Pożyczki dedykowane są właścicielom mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw. To pomoc dla firm, które z powodu epidemii koronawirusa mają trudności z zachowaniem płynności finansowej. Wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorstwa działające w sektorach szczególnie dotkniętych skutkami epidemii, m.in. branża usługowa – np. transport, hotelarstwo, turystyka, gastronomia, handel detaliczny. Firmy powinny prowadzić działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego i posiadać zdolność kredytową.

Pożyczkę w wysokości do 25 000 zł mogą otrzymać podmioty opłacające zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub karty podatkowej. Z myślą o pozostałych podmiotach przygotowano wsparcie do 250 000 zł. Pieniądze powinny być przeznaczone m.in. na zabezpieczenie płynności finansowej przedsiębiorstwa, a także wypłatę wynagrodzeń pracownikom, zakup towarów handlowych i finansowanie zobowiązań, które powstały po 1.01.2020 r.

Maksymalny okres spłaty pożyczki to 60 miesięcy (5 lat). Przedsiębiorca może ubiegać się o 6-miesięczną karencję w spłacie kapitału pożyczki lub w spłacie kapitału i odsetek – przy założeniu, że nie wydłuży ona maksymalnego okresu spłaty.

Wypełnione wnioski należy przesłać na adres e-mail: biuro@sarl.pl. Wszystkie dokumenty są do pobrania tutaj. Dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie: Elżbieta Tomaszewska – 91 578 26 97, Beata Kula – 605 181 506.