Szczecin: Poradnia blisko Ciebie

Psychologowie i terapeuci czekają na zgłoszenia mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia. Zdalna i bezpłatna pomoc od specjalistów została uruchomiona w trosce o mieszkańców, którzy zwłaszcza w dobie pandemii nie powinni być pozostawieni sami sobie.

Osoby, które czują, że potrzebują wsparcia psychologa lub terapeuty, mogą za pośrednictwem telefonu lub Internetu, zwrócić się o poradę do „Poradni blisko Ciebie”, działającej w ramach Fundacji Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”.

Pomoc kierowana jest nie tylko do osób, które odczuwają pogorszenie samopoczucia, ale również do takich, które zmagają się z trudnościami w relacjach z bliskimi. O wsparcie mogą zwrócić się także rodzice i opiekunowie młodzieży, którzy borykają się z różnorodnymi problemami wychowawczymi.

Bez pomocy nie zostaną również seniorzy. Wykonując telefon do „Poradni blisko Ciebie”, osoby starsze uzyskają fachowe wsparcie w przypadku odczuwania osobistych kłopotów i dotkliwego poczucia izolacji.

Osoby potrzebujące wsparcia psychologa lub psychoterapeuty, mogą uzyskać bezpłatne porady od poniedziałku do czwartku w godzinach 15.00 – 18.00.

Wystarczy zadzwonić pod  numer: 91 881 64 57 lub skorzystać z możliwości, które stwarza Internet.

Możliwe jest przeprowadzenie rozmowy za pomocą komunikatora SKYPE (dane do logowania: live:.cid.beeff251a7adb769) lub wysłanie e-maila na adres: crrprawobrzeze@gmail.com.

Źródło: UM Szczecin