Obwodnica Przecławia i Warzymic w toku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiada na pytania dotyczące obwodnicy Przecławia i Warzymic

– Procedura przetargowa na roboty dla pierwszego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic jest w toku – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA. – Odcinek ten będzie się rozpoczynał od ronda Hakena do przecięcia z obecną DK13, w rejonie skrzyżowania do miejscowości Siadło Górne. Termin składania ofert wyznaczony obecnie to 29 września 2020 r. (wcześniej był koniec sierpnia – red.) W postępowaniu wpłynęło już ponad 300 pytań od potencjalnych wykonawców – dodaje.
Jak zapewniał wcześniej Mateusz Grzeszczuk: – Z realizacją robót ruszymy w przyszłym roku.
Kilka słów o drugim etapie inwestycji.
– Zakończyła się procedura przetargowa dla aktualizacji dokumentacji dla drugiego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic, czyli odcinka od węzła Siadło Górne do węzła Szczecin Zachód (przecięcie z A6). Otwarcie ofert odbyło się 24 sierpnia. Wpłynęła jedna oferta od konsorcjum firm: Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM oraz OPTEM Sp. z o.o. na kwotę 1 508 754,90 zł. Wykonawca nie został jeszcze wybrany, trwa analiza złożonej oferty – mówi Mateusz Grzeszczuk.
Kiedy możemy pojechać nową drogą?
– Zgodnie z harmonogramem inwestycji, oddanie do użytku pierwszego etapu planowane jest w pierwszej połowie 2023 roku, a dla drugiego przyjmujemy pierwszą połowę 2025 roku – informowała wcześniej Ewa Adamczewska ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Strona projektu: http://dk13.warzymice-przeclaw.pl/