Świnoujście – najbardziej romantycznym miejscem na Pomorzu Zachodnim!

Świnoujski wiatrak, czyli znak nawigacyjny Stawa Młyny, wygrał w plebiscycie na „Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021”. Głosowali na niego internauci z całej Polski! Otrzyma specjalnie zaprojektowaną na tę okoliczność odznakę, którą miasto będzie posługiwać się podczas działań promocyjnych. W przygotowaniu jest również specjalny, okolicznościowy event.

Gdzie przeżyliście najbardziej romantyczne chwile w swoim życiu?  Może macie takie jedno, magiczne miejsce w pobliżu, do którego często wracacie osobiście lub… we wspomnieniach? Dla głosujących w plebiscycie na „Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021” taką wyjątkową lokalizacją okazał się znak nawigacyjny Stawa Młyny, czyli słynny świnoujski wiatrak. Ostatni raz Stawa Młyny zwyciężył w plebiscycie na „Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim” w 2015 roku. Teraz ponownie możemy cieszyć się z tego wyjątkowego tytułu.

Nagrodą za zdobycie tytułu „Najromantyczniejszego miejsca na Pomorzu Zachodnim 2021” jest specjalna odznaka, którą miasto będzie prezentować na swoich profilach w social media i stronie internetowej oraz w materiałach reklamowych i promocyjnych. Odznaka to formalne wyróżnienie, ale tak naprawdę nagrodą będą liczne odwiedziny mieszkańców i turystów. Bo Stawa Młyny to miejsce wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Stawa Młyny to znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, usytuowany na końcu Falochronu Zachodniego, przy ujściu Świny do Bałtyku. Ma 10 m wysokości, powstała w latach 1873-1874 podczas modernizacji toru wodnego.

Źródło: www.swinoujscie.pl