Nagroda dla Gminy Kołbaskowo za najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Zachodniopomorskiego

Nagrodę dla Gminy Kołbaskowo za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego odebrała wójt Małgorzata Schwarz z rąk marszałka Olgierd Geblewicz. A chodzi o Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Pani wójt mówiła też o planach rozwoju obiektu.

Uroczystość wręczenia okolicznościowej statuetki miała miejsce 18 listopada 2021 roku w siedzibie GOKSiR.
– To wspaniały wielofunkcyjny obiekt. Znam go już doskonale, byłem na kilku wydarzeniach i jestem pod wrażeniem. Można śmiało powiedzieć, że teraz kulturalne centrum Szczecina przeniosło się do Przecławia – powiedział Olgierd Geblewicz.

GALERIA ZDJĘĆ >>

Potrzebujemy takich miejsc

Marszałek zauważył, że obiekt w Przecławiu oddziałuje nie tylko na Gminę Kołbaskowo, ale też na sąsiednie.
– Doceniamy jak obiekty zmieniają życie społeczne w skali mikro i makro. Tego typu miejsc bardzo brakuje. Zmieniają się nasze miasta, miejsca do życia i my się zmieniamy. Potrzebujemy takich miejsc, gdzie możemy spotkać się z kulturą czy rozwijać swoje pasje. Tym większe uznanie dla Gminy Kołbaskowo i pani wójt Małgorzaty Schwarz oraz całej Rady Gminy, że taki obiekt tutaj stanął, i co warto podkreślić, w całości z budżetu gminy. Obiekt stanął, ale dodam, został oddany w ręce ludzi którzy w sposób kompetentny i kreatywny powodują, że to miejsce żyje od świtu do nocy. To wielki sukces i gratulacje dla tych, którzy to miejsce na co dzień ożywiają.


Basen otwarty

To kolejne wyróżnienie dla naszego domu kultury.
– Bardzo się cieszymy, że kapituła konkursu dostrzegła nasz obiekt – powiedziała Małgorzata Schwarz. – Chcę podkreślić, obiekt to nie tylko mury i wyposażenie, to przede wszystkim ludzie. Tutaj ukłony dla wszystkich pracowników GOKSiR, że tworzą atmosferę tego miejsca.
Przy okazji pani wójt zdradziła plany rozwoju domu kultury.
– Nie ukrywam, że od dawna chcemy, aby w pobliżu powstał basen odkryty. Jesteśmy na etapie negocjowania z KOWR-em (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – red.) zakupu gruntu w sąsiedztwie, żeby stworzyć dla mieszkańców dodatkowo odkryty teren rekreacyjny – dodała pani wójt.

GOKSiR inspiruje

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu inspiruje. Odwiedzają go włodarze innych gmin. Ostatnio pojawiła się delegacja z Serocka, 15-tysięcznego miasteczka w Mazowieckiem. Jak mówił burmistrz Artur Borkowski, chcą u siebie zbudować obiekt podobny do tego w Przecławiu.
– Oglądaliśmy wiele ośrodków kultury w Polsce, ale GOKSiR spodobał nam się najbardziej. To cudowny obiekt, który łączy wiele funkcji, dlatego przyjechaliśmy tutaj, żeby na miejscu zobaczyć, jak wygląda. Nasz projekt będzie podobny – mówił.
Towarzyszył mu zastępca, skarbnik oraz pracownik odpowiedzialny w Serocku za kulturę. Wcześniej Przecław odwiedzali m.in. włodarze Węgorzyna czy Gminy Słupsk oraz innych miast i gmin.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu to jedna z najnowocześniejszych i najmłodszych instytucji kultury Pomorza Zachodniego. Oficjalne otwarcie nastąpiło 16 września 2019 roku. Oprócz przepięknej sali koncertowej, z nowoczesną sceną, z bogatym zapleczem techniczno-estradowym i garderobami, nasi goście mają do dyspozycji również cztery multifunkcjonalne sale szkoleniowo-dydaktyczne, restaurację, kino, basen, jacuzzi, siłownię, salę fitness, boiska sportowe, korty tenisowe, place zabaw, skatepark, ścieżki biegowo-rowerowe oraz 150 miejsc parkingowych. Budowa obiektu kosztowała ok. 30 mln zł.

Materiał można obejrzeć w GOKSiR TV >>

Źródło : https://kolbaskowo.pl/